Terugblik op Crooswijk Café La la laa wint Pepsi Blue-wedstrijd WWW.HEINEKEN.CH Kort Meer dan geslaagd. Zo typeert Onno Donker, Initiatiefnemer en zelf oud- Crooswijker de reünie op 5 maart bij Heineken Brouwerijen Schielanden. De organisatoren hadden op hooguit 150 deelnemers gehoopt, maar in plaats daarvan kwamen er 225 mensen. Onder hen gepensioneerden, VUT'ers en oud-medewerkers die nu elders binnen of buiten Heineken werken. De heer Kamps (werkzaam 1939-1947) liet helaas verstek gaan, omdat er geen oud-collega's van zijn generatie waren aangemeld. En vlak voor de bijeenkomst overleed een van de aanmelders. Vandaar dat er speciaal voor hem een minuut stilte werd gehouden. Uiteraard werden veel herinneringen opgehaald aan de tijd dat de brouwerij, die in 1974 werd gesloten, en het kantoorpand (gesloten in 1998) nog open waren. Meer informatie over deze bijeenkomst en de 'memories' van de deelnemers staan op internet: http://groups.msn.com/HeinekenCrooswijk. En voor de spijtoptanten die deze reünie hebben gemist: in 2007 is de volgende. Een blauwe kerstboom. Blauwe kerstballen. Een blauwe kerstman en een blauwe loper voor de deur. Zelfs de verlichting was eind december 2003 blauw in feestcafé La la laa in de Ridderstraat in Den Bosch. En niet zonder reden. Pepsi Blue had voor horecagelegenheden een wedstrijd uitgeschreven. Wie rond de feestdagen het blauwste café had, kon een wintersport vakantie voor tien personen winnen. Een 'mystery guest' beoordeelde alle deelnemende cafés. La la laa-eigenaars Marcel (27) en Emile (28) lieten er geen gras over groeien. "Ze hebben zich ontzettend uitgesloofd", zegt horecavertegenwoordiger Dagmar van Hasselt. "Als je de straat in kwam, zag je al een blauwe gloed. En ze hebben behoorlijk wat Pepsi Blue verkocht." Tientallen cafés deden mee aan de actie. De winnaars genoten tussen 14 en 24 maart van een heerlijke vakantie in de Oostenrijkse sneeuw. Blauwbekkend, dat wel. Ook in Zwitserland kun je niet om Heineken heen. Dat bewijst deze foto van de familie Goebert uit IJmuiden, geschoten tijdens een vakantiedag in Locarno. i Bert Burgers, oud-medewerker van Heineken, en zijn vrouw Toos kwamen als opa en oma tijdens een afscheidsavond op school dit dambord tegen. Heineken tegen Grolsch en kijk goed: Heineken staat op winst! Vers van 't Vat, april 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 9