Heineken weer bedrijf met beste reputatie in Nederland Heineken ontving 24 maart voor het tweedejaar op rij de Reputation Award, de Nederlandse prijs voor het bedrijf met de beste reputatie. Betrokken Tekst Corporate Communication Heineken had de hoogste score in het jaarlijkse onderzoek naar het Reputatie Quotiënt, gebaseerd op het onderzoek van het Reputatie Instituut van de Universiteit van Rotterdam en Harrislnteractive in de VS. Dat onderzoek wordt elk jaar in 23 landen uitgevoerd. Voor de derde keer hebben 8.000 Nederlandse consumenten de reputatie van de 25 meest zichtbare bedrijven beoordeeld. Voor de tweede keer kwam Heineken als beste uit de bus. Heineken stond volgens de consumenten bovenaan bij vijf van de zes onderwerpen die bijdragen aan een sterke reputatie. Deze onderwerpen zijn emotionele aantrekkingskracht (het merk), producten en diensten, werkomgeving, financiële prestaties en visie en leiderschap. Bij het onderwerp maatschappelijke verantwoordelijkheid werd Heineken tweede. Thony Ruys, voorzitter van de Raad van Bestuur, zei dat het managen van reputatie effect geeft op lange termijn en alle bedrijfsactiviteiten betreft. "Het is een uitdaging om aan onze reputatie te werken met alle 60.000 mensen die dagelijks wereldwijd voor Heineken werken." Hij noemde de behaalde Ronald Blom overhandigt de prijs aan Thony Ruys resultaten op het gebied van water en energiemanagement, het HIV/Aids-programma en de initiatieven rond verantwoord alcoholgebruik. "We hebben nog steeds een hoop werk te doen, maar gelukkig zijn onze medewerkers erg betrokken bij onze reputatie." De prijsuitreiking werd aangekondigd door professor Cees van Riel van de Erasmus Universiteit en werd bijgewoond door zeventig afgevaardigden van genomineerde bedrijven en de media. Ronald Blom - voorzitter van de Raad van Bestuur van energiebedrijf Eneco - overhandigde de prijs aan Thony Ruys. Top 5 1 Heineken (79,09) 2 Ikea (76,89) 3 Sony (75,05) 4 Unilever (73,42) 5 TPG (71,17) Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 26