Heineken Convenience voor biertje met meer gemak a De consument heeft het druk-druk-druk. Eten en drinken is tegenwoordig overal te koop en te nuttigen. Niet alleen in het café of de supermarkt. Er is een derde stroom ontstaan waar Heineken nadrukkelijker mee te maken krijgt en actiever op inspeelt: het convenience kanaal. Inmiddels goed voor ca. een zesde van de totale Nederlandse bierafzet in blik en flesjes. En het wordt op de lange termijn waarschijnlijk nog meer. Groei Vervaging van kanalen Tekst Berend Schilder 24 Heineken Convenience houdt net als de rest van commercieel Heineken kantoor in een tijdelijk gebouw in Den Haag (voorheen Leidschendam). Vier accountmanagers en een groep vertegen woordigers jagen elke dag op nieuwe kansen om Heineken buiten de traditionele verkoopkanalen aan de man te brengen. Avondwinkels, snackbars en fastfoodrestaurants liggen daarbij voor de hand, en in de toekomst zijn er wellicht ook mogelijkheden voor compleet nieuwe verkooppunten zoals bouwmarkten en drogisterijen. Waarom heet het 'convenience'? Manager Fred Valk: "De naam zegt het al. Het gaat om gemak. We bieden bier aan op plekken waar veel mensen komen die impulsief beslissen. Het bier moet op die momenten dus beter zichtbaar worden en met meer relevantie worden aangeboden. We haken daarbij in op een aanleiding. We hebben al het feestjes-concept bij de slijter, met de slogan 'Iets te vieren? Huur dan de Heineken Cooltap.' Je kan daar verder op doorgaan met bijvoorbeeld het eindexamenmoment of het barbecue moment. Het is wel lastig om alle convenienceverkoop onder een noemer te vatten. Je praat over stations, avondwinkels, citystores zoals Ah To GOfastfood-outlets, cafetaria's, afhaalservices, slijterijketens als Gall Gall en Mitra en zelfstandige drankzaken, maar ook de bedrijven die iets aparts willen hebben voor het borreluurtje op de vrijdagmiddag." Het lijkt wel of convenience de toekomst heeft. Fred Valk: "Op basis van de consumententrends verwachten wij dat de zogeheten out of home-consumptie de komende jaren nog verder zal groeien. In Amerika besteden de mensen de helft van hun geld voor etens- en drinkwaren in het convenience-kanaal. Of Nederland ook die kant opgaat, is nog de vraag." Fred Valk en Arnaud Wynia (senior category development manager) zouden naar eigen zeggen zelf nog vaker de markt moeten ingaan. De accountmanagers vliegen dagelijks uit en dat is maar goed ook Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 24