Pannenkoekenhuis 'De Oude Achterzeedijk 9, Barendrecht Zet horecavertegenwoordiger Maarten Jonkman van Heineken Brouwerijen Holland Zuid een pannenkoek voor en hij gaat tot de laatste hap op. Reken maar dat hij niet alleen voor zaken naar pannenkoekenhuis De Oude Maas in Barendrecht komt, op een steenworp van de gelijknamige rivier die Rotterdam scheidt van het platteland. Het ligt midden in een natuurgebied dat vooral 's zomers in trek is bij wandelaars, fietsers en skaters (als 'after skate-hut') en het heeft zelfs een eigen treinstation. Van de naburige model spoorclub, dat wel. De Oude Maas is een typisch knussig familierestaurant, met donkere lambrisering en dito eiken meubelen. In een hoek speelt een jochie van een jaar of tien met lego, terwijl mams een oogje in het zeil houdt. Een paar tafeltjes verder genieten een oudere man en vrouw elk van een pannenkoek - zij zuinigjes stroop, hij een dikke laag suiker. Het knappende vuur in de potkachel in de hoek is op een koele dag als deze geen overbodige luxe. In de zomer zit je hier dankzij de schuifpuien bijna buiten. De zaak is een ontdekkingsreis door de nostalgie. De onvermijdelijke roodgeblokte gordijntjes hebben gezelschap van een grote verzameling koperen potten, porseleinen tegeltjes, een paar opgezette beesten, antieke landbouwwerktuigen en een stoet onvervalste tuinkabouters. "Die bewaken de zaak", zegt beheerder John Bakker met een stalen gezicht. "We zijn een half museum. Eigenlijk wil ik dat mensen hier steeds iets bijzonders zien." Nou, dat zal wel lukken. Een prettige ambiance dus, maar uiteindelijk kom je hier natuurlijk voor een pannenkoek. Of voor de lunch, die ook prima is. De keuze is ruim. De pannenkoeken worden gebakken volgens eeuwenoud recept - dat in de loop der tijd natuurlijk wel een beetje is aangepast. Maarten Jonkman bestelt bij de compleet in Heineken-outfit gestoken serveerster de versie met kaas en spek, terwijl hij zijn flesje Wieckse Witte leegschenkt in het bijbehorende glas. "Heerlijk", brengt hij uit na het doorslikken van een eerste grote hap pannenkoek. Precies. Meer hoefje hier ook eigenlijk niet te zeggen. Goed Vaatje Tekst Arno Verbaas Vers van 't Vat, april 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 23