Verbouwen Inhuizen Diederik en Nico overzien het geheel voor zij naar de afstemmingsvergadering met bouwers en verhuizers gaan, waarin de stand van zaken wordt doorgenomen. "Zonder al die jongens hier doen we niets. Wij hebben alleen de regie." Maar nu moeten de heren door. Nog zeven vleugels te gaan. Vers van 't Vat, april 2004 Verhuizers lopen af en aan. Ze sjouwen routineus met dozen (zo'n 2.500 per vleugel) en manoeuvreren met rolcontainers vol spullen. De HTS'ers lopen zelf mee van hun oude naar hun nieuwe werkplek. Dat is handig, want dan kunnen ze meteen aangeven waar ze kasten, schilderijen en prikborden willen hebben en dat scheelt in de 'nazorg' de week na de verhuizing. "In principe is elke medewerker binnen twee uur verhuisd van werkplek naar werkplek", meldt Nico. In de hoek van de vleugel, achter een tijdelijk wandje dat voor stofafscheiding zorgt, hangt de indringende geur van stof, lasapparaten en bouwvakkers. Kale wanden, gruis en hard board op de vloer en kabels en leidingen uit het plafond - precies watje tijdens een verbouwing mag verwachten. Een vergaderzaal is in gebruik als kantine. Een groepje bouwvakkers heeft net het spreekwoordelijke broodtrommeltje boven tafel gehaald. Tien minuten later is de zaal uitgestorven en zijn de mannen weer aan het werk. Ergens dreunt Robbie Williams, maar hij komt nauwelijks boven de herrie van een gierende boortol uit. In een grote ruimte, helemaal aan het eind van de gang, staat nog een stukje stenen muur met een volkomen nutteloze deur erin en een oud kozijn ernaast. De rest van de wand ligt in brokken op de grond. Om de hoek worden met een bouwlift grote hoeveelheden splinternieuwe kabelgoten door een raam, dat voor het gemak even is verwijderd, naar binnen getakeld. Een paar kantoren verder last een medewerker twee stukken pijp in het plafond aan elkaar. De vonken spatten er af. Vleugel 1 is net uitgehuisd, maar in vleugel 4 'wonen' al weer mensen. Volgestouwde rolcontainers staan verspreid door de gangen. Aan de deuren van de onbewoonde kantoren hangt een plattegrondje met de gewenste opstelling van de bureaus. Soms staan ze er zelfs al. In elk kantoor hangt een hagelwit kastje om de temperatuur te regelen. Dat is nieuw. Net als de 2.000 m2 nieuwe plafondplaten in de vleugel en de 2.500 m2 verf op de muren. "Zo zien medewerkers dat er toch wel het een en ander is gebeurd", zegt Nico Hanemaaijer. Twee schoonmakers zijn druk met het reinigen van de vloer bedekking, al zijn de sporen van bureaustoelen niet makkelijk weg te krijgen. Het tapijt is alleen vervangen als dat nodig was, bijvoorbeeld omdat ergens een muurtje is gesloopt. Per vleugel komt dat toch nog neer op een slordige 450 m2. De verf op de muren in de gang ertegenover is nog nat. Terwijl in een pantry nog gruis op de vloer ligt, draaien in de kamer ertegenover de pc's van Regional Support Africa alweer. De drie secretaresses even verderop zijn naar eigen zeggen 'oververhit'. Ze schuiven met dozen, stoelen, ordners en een reusachtige kamerplant. Een kast op een karretje draait, net als zo'n 374 soortgenoten in de vleugel, soepel de kamer in.

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 21