LAND! Weer blikcrushers op Nederlandse stranden JOY ook verkrijgbaar bij PUM Tapvat genomineerd voor FoodAward 2004 Heineken-luidsprekerhoed voor Oranjefans 16 Promotie Deze zomer staan ze weer langs de Nederlandse stranden: de blikcrushers, een initiatief van Heineken en Corus. De apparaten vermalen de blikjes die erin worden gegooid. De actie moet bijdragen aan een bewustwordings proces bij de consument: blik hoort niet op straat maar in de afvalbak, zodat het kan worden gerecycled. Heineken is vorig jaar gestart met de blikcrushers. Dat was zo'n succes dat al binnen enkele weken 249.999 blikken waren vermalen. Onder grote belangstelling crushte staatssecretaris Melanie Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat het 250.000ste blikje. Uiteraard hoopt Heineken met deze actie dit jaar nog meer blikjes van straat en strand te weren. JOY is in steeds meer winkels en op allerlei andere plaatsen verkrijgbaar. Voor Heineken-medewerkers wordt het nu nóg makkelijker: wie een PUM in de buurt heeft, kan daar tegenwoordig ook terecht voor JOY. Vrumona's tandvriendelijke drankje staat er als het goed is in de schappen. In alle drie smaken (appel-peer, sinaasappel perzik en aardbei-framboos) en in zowel groot- als kleinverpakking. Mocht dat nou toevallig nog niet zo zijn, vraag er dan naar bij de medewerkers van het PUM. Na een strenge selectieprocedure hebben het Retail College en Nederlandse supermarktmanagers Heineken Tapvat genomineerd voor een FoodAward 2004. Dat betekent nog niet dat het Tapvat die prijs ook echt wint. Onlangs stond in alle grote landelijke dagbladen een advertentie waarin de consument om zijn mening werd gevraagd. Die stem bepaalt uiteindelijk, in samenspraak met het Retail College, welke nieuwe producten met de eer gaan strijken. Het in de wacht slepen van een nominatie is volgens degenen die hem toekennen in elk geval al een prestatie van formaat. Heineken stimuleert de Oranjefans het Nederlands elftal tijdens het kampioenschap in Portugal aan te moedigen. Heineken heeft daarom containers vol oranje luidsprekers laten maken in de vorm van een hoed. "Als Oranje speelt, moeten er tienduizenden Hollanders met Heineken luidsprekerhoeden op hun hoofd thuis, in de kroegen en in het stadion zitten", zegt junior brandmanager Freark Bruinsma van het Heineken Marketing Team. De luidsprekerhoed is vanaf begin juni verkrijgbaar in de supermarkt, verpakt met elf bierblikjes. In geselecteerde horecazaken krijgt de consument een gratis hoed als hij elf biertjes bestelt. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 16