Eigen tapbeleving Samenwerking Voor een introductie werd uitgebreid consumentenonderzoek verricht en hieruit bleek dat het Tapvat door de consument goed werd ontvangen. Opmerkelijk zijn ook de positieve reacties van de medewerkers, die al eerder kennismaakten met het Tapvat. De signalen vanuit de handel zijn ook positief. "Toch blijft het spannend. Er zijn zoveel factoren die een rol spelen, de consument bepaalt uiteindelijk toch het succes!", zegt Kuiters. De heren hebben inmiddels ook een eigen 'tapbeleving'. Kuiters: "De introductie van het Heineken Tapvat en de nieuwe commercial zijn natuurlijk mooie momenten, maar het mooiste marketing moment is natuurlijk als het Tapvat is uitverkocht." Vlooswijk: "Het mooiste moment uit mijn carrière was ruim een jaar geleden, toen mijn collega Wolter Wolthers en ik de haalbaarheid van het technische principe achter het Tapvat hebben bewezen." Bogaard: "Ik heb het nu. Het Tapvat behoort toch wel tot de topdrie van mijn mooiste momenten bij Heineken. Misschien wel de toptwee." Vers van 't Vat, november 2003 blik dat eruit ziet als een vaatje met een tapkraan. Maar binnenin huist het geheim van het Tapvat: een patroon met actieve koolstof. Zodra het bierniveau daalt, wordt de druk minder waardoor er een ventiel opent om meer CO2 uit de actieve koolstof te laten ontsnappen. Is de druk weer terug tot één bar, dan sluit het ventiel. Zo blijft de druk tot het laatste tapbiertje constant." Na de eerste geslaagde experimenten kwam het aan op goede coördinatie en samenwerking tussen de verschillende projectteams van HNS, R&D en Marketing. Job Bogaard: "Research Development ontwikkelt nieuwe technieken, producten en toepassingen waarbij het voor HNS juist van belang is dat deze technieken in één keer werken: 24 uur per dag en zo efficiënt mogelijk. Door de verschillende uitgangspunten van beide afdelingen, vraagt een project als het Heineken Tapvat om flexibiliteit van alle betrokken personen." De derde belangrijke schakel in het geheel is Heineken Marketing. Kuiters: "De creativiteit van Marketing is net als de creativiteit van R&D natuurlijk onuitputtelijk. Daardoor ontstaat er een continu proces om de verpakking van het Heineken Tapvat te optimaliseren. Dat heeft zijn grenzen, helemaal omdat het Tapvat in relatief korte tijd geïntroduceerd moest worden op de Nederlandse markt. Het proces van het ontwikkelen van een nieuw design tot productie van het nieuwe design duurt normaal gesproken twaalf weken, maar in dit project hadden we twee weken de tijd. Job heeft het project goed gemanaged met strakke deadlines. Dit zorgt voor gezonde spanning, maar dat zagen we juist als een uitdaging." Vlooswijk: "Op zulke momenten moetje echt geloven in watje doet. Anders kun je beter stoppen."

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 13