'We moeten die mannen toch een beetje in de gaten houden' Meedenken De secretaresses en hun werkterrein: v.l.n.r. Maartje Kapteijns (Verpakken, duobaan), Monique van der Sangen (Technische Dienst), Miranda Maurix (Verpakken, duobaan), 11 Agnes van der Maat (Brouwen BTD), Doreth Vugts (Facilitaire Dienst), Dianne van Uden (brouwerijmanager en controller) en Marjo Kosters (DCS). manager heeft ermee ingestemd dat ze drie dagen per week werkt. "De rest van de tijd redt ie het wel zonder mij", zegt ze. Maartje: "En als er wat is, kan hij altijd mij nog bellen." "We moeten die mannen toch een beetje in de gaten houden", vindt Miranda. "Bepaalde zaken kunnen er bij hen wel eens bij inschieten." Instemmend geroezemoes. "Ze zijn geen van allen echt lastig", zegt Marjo. "De ene manager is meer 'self supporting' dan de andere. Soms moeten we wat bijsturen, bijvoorbeeld als het gaat om verjaardagen van medewerkers of het laten bezorgen van een bloemetje bij een collega die langdurig ziek is. Maar dat geeft niet; dat is nou typisch dat beetje extra." Vers van 't Vat, november 2003 Verpakken, dat maakt niks uit. De werkzaamheden zijn in principe gelijk." Toch hebben ze elk ook hun eigen kwaliteiten. "Als ik met de computer ergens niet uit kom, trek ik aan de bel bij Dianne", zegt Marjo. "Terwijl jij juist weer goed bent in het organiseren van evenementen", vindt Dianne. Maartje: "Het voordeel van dit team is dat we eikaars vraagbaak zijn. Zo leert de een van de ander." Maartje en Miranda ("de 'm&m'etjes'" roept de rest) hebben van hun secretaressewerk een duobaan gemaakt. Agnes'

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 11