Zaterdag 19 juli Zondag 20 juli Maandag 21 juli Dinsdag 22 juli Woensdag 23 juli de investering door de Raad van Bestuur. De middag bestaat uit een aantal korte werkbesprekingen en het lezen van stukken. Er is het afgelopen jaar veel geschreven over de opzet van de serviceorganisatie. Het komt nu aan op een snelle en betrouwbare implementatie. Heerlijk om te doen. Vrijdagavond bestaat zoals gebruikelijk uit kranten lezen en wat televisie kijken. Mijn zaterdag begint al jaren met vroeg in de ochtend een roeitocht over de Reeuwijkse plassen. Daarna bespreek ik met mijn roeimaten de toestand in de wereld en daarbuiten, waarna we met een tevreden gevoel het weekend instappen. Na een rondje bakker en slager het gezamenlijk ontbijt. De rest van de dag bestaat uit wat klusjes en werken in de tuin. Lekker fysiek bezig zijn na weer een week van veel luisteren en praten, maar vooral zitten. Zondagochtend betekent, sinds de kinderen (twee zoons van 29 en 31 jaar) volwassen en het huis uit zijn, uitslapen, lezen, naar klassieke muziek luisteren en uitgebreid ontbijten. Dianne moet vandaag haar koffer pakken, want ze gaat morgen naar een vriendin in Bromley in Engeland. Deze vriendin heeft ze leren kennen tijdens de drie jaar dat we in Bromley woonden, terwijl ik op het hoofdkantoor van Unilever in Londen werkte. Sinds die jaren zijn we fervente Anglofielen. Na de kranten en de achterstand in het lezen van tijdschriften te hebben ingehaald, moet ik nodig, na alle droogte van de afgelopen dagen, de tuin eens flink sproeien. Om zes uur loopt de wekker af. De inchecktijd van Dianne op Schiphol is namelijk acht uur. De rit naar Schiphol verloopt gladjes. Direct door naar Zoeterwoude voor de start van de derde week. Donderdag staat de eerste vergadering van het nieuwe MT van HNBS gepland. Ik start met het inventariseren van de te bespreken agendapunten. Een aantal MT-leden is nog met vakantie, dus de agenda ziet er kort uit. Prima! Ik houd meer van korte besprekingen dan van lange vergaderingen. Deze week moeten we vanuit HNBS communiceren over de voorlopige 'transferprijzen 2004'. Onze klanten, de werkmaatschappijen, vragen terecht meer inzicht in welke diensten ze krijgen en wat ze kosten. Er is nog veel werk te verzetten. Gelukkig is tegelijk met mij Joris Verweij met veel enthousiasme begonnen als nieuwe manager Planning en Control. Het blijkt dat nog niet duidelijk genoeg is gecommuniceerd met onze klanten wanneer ze welke informatie kunnen verwachten. Aan het eind van de middag naar Leidschendam voor een gesprek met Erik Korthals Altes. Met hem onder meer de projectaanpak van de Horeca-administratie besproken. Steeds duidelijker wordt voor mij de samenhang tussen dit project en het Shared Services-project Financial Services dat binnen HNBS loopt. Verder een uitgebreide discussie over wat Heineken Brouwerijen verwacht van de toekomstige dienstverlening door en de samenwerking met HNBS. Wilko Brink is gisteren van vakantie teruggekomen. Hij staat als eerste vandaag gepland voor een kennismaking. We lopen samen over de afdeling, omdat ik zo snel mogelijk persoonlijk met iedereen wil kennismaken. Iedereen heeft hoge verwachtingen van de komende besprekingen over de Service Level Agreements. Omdat deze afspraken over de dienstverlening tussen de individuele afdelingen en de verschillende werkmaatschappijen worden gemaakt, is het belangrijk dat voor iedereen de kaders duidelijk zijn waarbinnen deze afspraken worden gemaakt. Dit vraagt om een SLA op hoger niveau, namelijk tussen HNBS en de HNB- directie. Deze raamovereenkomst bevat voor een groot deel een samenvatting van de al eerder gemaakte afspraken. Dat lijkt overbodig, maar tijdens mijn introductiegesprekken is duidelijk geworden dat de afspraken rond de dienstverlening van HNBS en de implementatie van de Shared Services-projecten niet door iedereen op dezelfde manier worden uitgelegd. Als we met die onduidelijkheid de komende maanden de individuele SLA-gesprekken gaan voeren, lopen we het risico dat eerdere discussies opnieuw worden gevoerd en we uiteindelijk de SLA's niet op tijd kunnen afsluiten. Daarom wordt door het projectteam een raamovereenkomst voorbereid die vandaag in eerste concept met mij wordt besproken. 's Middags nog een kennismakingsgesprek met Gert Bolderman, projectleider Hei-Time en eerder P&O Shared Services. Elk gesprek levert weer nieuwe inzichten op. De stukjes van de legpuzzel Heineken Shared Services vallen langzamerhand op hun plaats. Mijn eerste werkoverleg met Philip de Ridder in Bunnik, de man met de twee petten. Hij is als directeur van Vrumona een belangrijke klant. In de meeste Shared Services-projecten speelt hij een belangrijke rol. Hij heeft uitgesproken ideeën over de opzet van HNBS en draagt die ook graag uit. Vanaf 1 september is hij ook eindverantwoordelijk voor HNB en HNBS. Ik ga dan ook aan hem rapporteren over het reilen en zeilen binnen HNBS. Philip snapt mijn punt van de twee petten goed en is zich er van bewust dat hij dat zuiver moet spelen. Ik heb daar met hem alle vertrouwen in. We regelen nog een aantal praktische zaken en spreken af dat, omdat Mare Koster vandaag op vakantie gaat, ik hem vanaf vandaag op de hoogte zal houden van alle relevante zaken. Terug naar Zoeterwoude voor een werklunch met Wilko Brink. Onze eerste werkafspraak met een veelheid aan inhoudelijke kennisoverdracht. Aan het einde van de dag loopt Mare Koster nog bij mij binnen. We hebben de afgelopen dagen vele korte gesprekken gevoerd over een groot aantal onderwerpen. Beiden hebben we het gevoel dat de overdracht nagenoeg is afgerond. We praten nog wat na over zijn plannen voor de komende vakantie in Frankrijk. Morgen vertrekt hij om de verwachte drukte op de Franse wegen voor te zijn. Weer een week voorbij sinds ik mijn dagboek startte. Morgen hebben we de eerste vergadering van het nieuwe MT van HNBS. Ik heb er geweldig veel zin in om met de vrijwel nieuwe ploeg aan de gang te gaan. Vers van 't Vat, juli/augustus 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 7