15.15 15.30 15.45 vier dagen werkelijk alles besproken wat haar dwars zit. Het was een louterende ervaring." De vermoeidheid verdwijnt van de gezichten. Hier loopt Heineken, rechtop en trots. Het publiek staat wat dichter opeengepakt. "Biertje!", klinkt het steeds. De ploeg reageert opgewekt. Alsof ze de grap voor het eerst horen. De eerste flats aan de brede St. Annastraat komen in zicht. Spandoeken hangen uit de ramen. Hier en daar een treffende tekst. 'Zeuren en doorgaan'. Steeds meer reclamevliegtuigjes cirkelen rond. Weer de tekst 'Biertje', hoog in de lucht. En weer enthousiasme van de lopers. Ze zwaaien omhoog. "Hé, Biertje!" Massa's publiek nu. Studenten dansen vervaarlijk op balkons en wiebelende bushokjes. Hier en daar staan tribunes opgesteld. Fanfarekorps St. Michael heeft een file veroorzaakt. De blazers zijn gekleed in zwarte uniform met puntige helmen. Op hun schouders liggen plasjes zweet. We komen naast hen tot stilstand in een kakofonie van marsmuziek en schreeuwende mensenmassa's. De drummer slaat met zijn pauk een Heineken-wandelaar tegen zijn oor. Helicopters en nog meer reclamevliegtuigjes maken het geheel compleet. Het is als een verkwikkende douche, hoewel stilstaan funest is voor de voeten. We lijken wel de infanterie die Nijmegen ooit bevrijdde. De Oranjesingel barst bijna open. Op het plein voor concertgebouw De Vereeniging vormen de tribunes een onafzienbare, metershoge haag. Niemand kan elkaar verstaan. Een commentatrice tettert haar verhaal door de lucht: "En hier komen wat individuele lopers, en hier komt de ploeg van ABN AMRO en daarachter zien we de brandweer uit Amsterdam." Geen reactie. "Oh, kijk eens, hier hebben we de mensen van Heineken." Het publiek veert op. Duizenden kelen joelen. "Biertje!" En dan blijkt de Vierdaagse opeens gelopen. Na 190 kilometer, bijna een kwart miljoen stappen. Niks geen finishlijn op het wegdek. De Heineken-ploeg valt uiteen in de massa. Bij de kraampjes met medailles en rijdende massagetafels komen zij elkaar nog even tegen. Sommigen beginnen meteen aan een mars van nog twee kilometer naar het station. Anderen zullen wat feesten in de stad en keren daarna terug naar het hotel Sous Les Eglises in Beek. Ko de Winter is opgelucht. "We zijn bij elkaar gebleven en we bleven lachen in al die drukte. Dat was het belangrijkste." Vers van 't Vat, juli/augustus 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 21