Samen de grootste van Nederland Hal van de toekomst Award voor Hein eken USA Heineken USA is door het Noord-Amerikaanse vakblad Consumer Goods Technology Magazine uitgeroepen tot 'Collaborative Consumer Goods Company of the Year'. Dat wil zeggen: het beste bedrijf om mee samen te werken op het gebied van producten voor consumenten. Alessio Martino, Operations manager bij Heineken USA, is blij met de prijs: "STAR Chain en het Heineken Operational Planning System (HOPS) zorgen ervoor dat wij het juiste bier op het juiste tijdstip op de juiste plaats hebben", vertelt hij. "Daardoor hebben we minder voorraad nodig, tot 62 procent minder zelfs. Bovendien kunnen we sneller leveren: binnen tien dagen, terwijl we vroeger twaalf weken nodig hadden. Op die manier verbetert de dienstverlening aan onze klanten met sprongen. Dat we deze prijs hebben gewonnen, illustreert hoe we als team een doelstelling kunnen realiseren: de best presterende leverancier van de USA worden." Bunnik kan trots zijn. Met de opening van de nieuwe siroophal heeft Vrumona een grote stap in de richting van de toekomst gezet. De officiële opening door de heer Lubsen, lid van de Raad van Bestuur van Heineken, vond 1 november plaats. Een technologisch verouderde hal van bijna dertig jaar oud, waarmee in de toekomst de kwaliteit niet meer gewaarborgd zou zijn: daarvan kun je zeggen dat hij toe is aan vervanging. En dat is precies wat er bij Vrumona is gebeurd. Ruim drie jaar werkte een projectteam aan de planning en de bouw van een nieuwe, grotendeels geautomatiseerde hal. Afgelopen zomer, tijdens de drukste productieperiode van het jaar, vond de overstap plaats. "We zijn trots op deze nieuwe hal", sprak de heer Lubsen. "Iedereen heeft veel tijd en energie gestoken in dit enorme project. Vrumona kan nu inspelen op toekomstige ontwikkelingen." Die zullen er zeker zijn, dat bewijst het succes van een innovatie als Xi. Geen wonder dat met dit drankje werd geproost op de toekomst. Heineken Nederlands Beheer Vanaf mei 2003 huist de grootste Heineken-unit van Nederland in dit gebouw in Amsterdam. Tot die tijd moet er nog heel wat gebeuren: laadkuilen graven, ruiten plaatsen, elektrische systemen aanleggen en natuurlijk de zaak netjes afwerken. Er wordt trouwens niet alleen een nieuw gebouw neergezet, vertelt Peter Vreeswijk, commercieel assistent Verkoop Binnen dienst: "Het bestaande aangrenzende pand wordt ook nog eens grondig verbouwd. Voor de medewerkers betekent dat wel dat het een tijdje rommelig zal zijn." unit de stad Amsterdam en een deel van de Haarlemmermeer, waaronder de luchthaven Schiphol." Overigens behoudt ook het pand in Hoofddorp zijn Heineken-functie: daar wordt volgend jaar de Heineken Brouwerijen Evenementen Service Zuid/Oost gevestigd. Het totale complex biedt straks onderdak aan alle medewerkers van de huidige units Hoofddorp en Amsterdam. "Inmiddels hebben de medewerkers uit Hoofddorp al op informele wijze kennisgemaakt met hun toekomstige werkplek. De komende maanden gebeurt dat nog een aantal keren", zegt Peter. "Als alles klaar is, bevoorraadt de nieuwe

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 8