Jo Merkx sloot vrijdag 25 oktober, na bijna dertig jaar, zijn werkzame leven bij Heineken af. Vergezeld door echtgenote, dochters en overige familieleden luisterde Jo aandachtig naar de woorden van zijn teamleider Martin Köchl. "Jo wilde eigenlijk niet zoveel voor zijn afscheid", vertelde Martin, "gewoon een glas bier met de mannen." Typisch Jo. Martin had een ronde gemaakt tussen de jonge gasten en hun mening gevraagd over Jo. Wat zij het opvallendst vonden: stappen op vrijdagavond! Jo heeft het ze allemaal geleerd. Daarna was het de beurt aan twee oud-groepsleiders van Jo. Deze twee collega's presenteerden een groepsleidersvergadering met uiteraard Jo als onderwerp. Tot slot was het de beurt aan 'de zonen' om Jo een cadeau te overhandigen. Na het handen schudden werd het Jo's feestje en kon hij gezellig met de mannen een pilsje drinken. Een prachtig afscheid van een echte Heineken-man. In een werkelijk bomvol Proeflokaal nam Heineken Brouwerijen Tap Techniek vrijdag 4 oktober afscheid van Laurens Quinten. Laurens is sinds 1984 in de regio 's-Hertogenbosch als tapservicemonteur werkzaam geweest. Na Marinus van Dorst en Steye van Eekert nam Jeroen, zoon van Laurens, het woord. Schitterende verhalen vertelde hij over de tijd dat hij als vakantiewerker zijn vader mocht vervangen en later als collega met hem samenwerkte. Namens Laurens bedankte hij de aanwezigen voor hun belangstelling en de vele cadeaus. Hierna was het de beurt aan collega's, familie en relaties om Laurens de hand te drukken en afscheid te nemen van een echte horeca-man. Vers van 't Vat, november 2002 29 Het is 37,5 jaar geleden dat Han Hulscher startte in zijn eerste baan bij Heineken. Op een drukbezochte receptie door familie, relaties, collega's en oud collega's is Han in het zonnetje gezet. Zijn leidinggevende Fred Klein Hemmink had vooral lovende woorden over zijn sociale contacten die altijd belangrijk voor hem zijn geweest. De opkomst getuigde daar ook van. Op de vestiging bleef het tot in de late uurtjes gezellig. De 37,5-jarig jubileumreceptie van vertegenwoordiger Adri Rijnbeek, die 31 oktober in het café van Heineken Brouwerijen Utrecht is gehouden, was uitermate drukbezocht. Vele oud-collega's van het eerste uur gaven acte de présence. Diverse gasten dachten eigenlijk dat Adri zijn afscheid aan het vieren was, maar daar moet hij nog eventjes (2,5 jaar) op wachten. Namens Heineken Brouwerijen Utrecht gaf de regiodirecteur, Gaston Goossens, een kort overzicht van de loopbaan van Adri met vermelding van diverse anekdotes uit deze lange periode. Na het dankwoord van Adri, waarbij de nodige oude herinneringen werden opgehaald en lachsalvo's opklonken, werden de glazen weer vol geschonken en het Heineken-lied ten gehore gebracht. Namens Adri en zijn gezin werd iedereen van harte bedankt voor alle cadeau's, bloemen en attenties. Het werd tot heel laat erg gezellig.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 29