In de VS willen ze alles groot Stadsbrouwerij De Bidden dicht Vrijdag 1 november opende Frans van der Minne, general manager Heineken USA, de vernieuwde Colonne 6 bij Brouwerij Zoeterwoude. Deze lijn kan, als enige, overweg met de nieuwe 'shaped can' van 71 centiliter voor de Amerikaanse markt. Zowel blik als lijn werden binnen negen maanden ontwikkeld. Een topprestatie. Stadsbrouwerij De Ridder in Maastricht sluit haar poorten. Eind december 2002 wordt de productie ondergebracht bij onze brouwerij in Den Bosch. Daarmee verliest Maastricht een stukje historie en de 24 collega's de band met 'hun' brouwerij. Woensdag 30 oktober, de dag dat zij het nieuws hoorden, was voor hen een zwarte dag. Inzet 22 Heineken Nederlands Beheer Blikleverancier Crowncork Seal en Heineken sloten een samenwerkingsverband voor de ontwikkeling van het nieuwe blik. Het probleem was alleen dat er nog nooit zo'n blik was gemaakt. Er was ook geen machine waarmee deze blikken konden worden afgevuld en verpakt. Beiden moesten dus 'from scratch' worden ontwikkeld. twee glazen uit kunnen", lichtte Frans toe. Ook hij prees de enorme inzet van alle betrokkenen: "Dit was typisch zo'n project van 'niet lullen, maar doen'. En dat is gelukt. Prachtig!" V.l.n.r. Hans Kroes, Jan Kees Buenen (Crowncork Sealen Frans van der Minne Natuurlijk wordt De Ridder niet zomaar gesloten. Die beslissing is genomen na uitgebreid onderzoek naar efficiency, kosten en uitbreidingsmogelijkheden. Omdat de brouwerij in het centrum van Maastricht ligt, is uitbreiding onmogelijk. De locatie zorgt ook voor logistieke problemen. De brouwerij in Den Bosch is de meest voor de hand liggende locatie om de productie van De Ridder onder te brengen. Wieckse Witte, het 'huismerk' van de Maastrichtse brouwerij, wordt al een paar jaar ook in Den Bosch gebrouwen. Heineken overweegt het terrein en de gebouwen van Stadsbrouwerij De Ridder te verkopen. Projectleider Frans van der Vliet maakte deze 'new product introduction' van dichtbij mee. "Een 'keg-can' met deze inhoud is uniek", meldde hij in zijn toespraak niet zonder trots. "Als je bedenkt dat we binnen negen maanden van niks naar 'stampen' zijn gegaan, kun je wel nagaan dat alle betrokkenen een topprestatie hebben geleverd." Van der Vliet bedankte de medewerkers van de Bossche Brouwerij nadrukkelijk: "De extra productie die jullie hebben gedraaid, stelde ons in staat de 'zes' klaar te maken voor het nieuwe blik." Frans van der Minne stond in zijn toespraak uiteraard stil bij 'zijn' biermarkt. "In Amerika wordt 52 procent van de bierplas in blik verkocht. Logisch dat we daarop inspelen", zo zei hij. Maar waarom dan meteen zo'n enorme 'bus'? "Dit blik is 'single serve'. Je kunt tegen je vrouw zeggen datje er maar één hebt gehad, terwijl er gemakkelijk

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 22