I "Innovatie is een van de belangrijkste pijlers en daarmee zijn we volop bezig." Vorig jaar trad bij Vrumona een nieuw en vooral jong managementteam aan: Rob Mulder (manager Human Resources General Services), Alexander van Citters (manager Finance) en aan het hoofd algemeen directeur Philip de Ridder. Het drietal stond meteen en staat nog steeds voor een aantal veranderingen binnen het frisdrankenbedrijf: de optimalisering van SAP, de invoering van ORBA en het realiseren van de doelstelling van het veranderings proces Houd Vrumona FRIS. Daarnaast ging en gaat ook de gewone bedrijfsvoering door met de (her)lancering van nieuwe producten als XI en Crystal Clear in een keiharde markt. "Zonder de grote motivatie en inzet van onze medewerkers was dit alles niet gelukt. Want een ding blijft hier overeind staan: Vrumonianen zijn trots op hun bedrijf", aldus Philip de Ridder. meer bieden om ze bij ons te laten blijven. Binnen Heineken wordt hierover momenteel na gedacht en Vrumona loopt in dat traject mee. Daarnaast hebben wij actief meegedaan aan het project Modernisering Sociaal Beleid, waar in een aantal zaken werd besproken om onze arbeidsvoorwaarden nog aantrekkelijker te maken. Ik hoop dat de betrokken partijen in de komende CAO-onderhandelingen daarmee iets doen. Te denken valt bijvoorbeeld aan een CAO la carte." Bij uw aantreden als algemeen directeur, zei u te zullen voortbouwen op de door uw voorganger ge formuleerde visie, missie, doelstellingen en strategie. Kunt u daarover iets meer vertellen? Philip de Ridder: "Die uitgangspunten zijn goed en daarin wil ik niets veranderen. Het is en blijft knokken in een uitdagende markt. Innovatie is daarbij een van de belangrijkste pijlers en daar mee zijn we volop bezig. Zo hebben we vorig jaar met veel succes Sisi No Bubbles Light en Sisi Sinas Framboos geïntroduceerd. Daarnaast hebben we X( opnieuw op de markt gebracht, nu in 25cl-blik en in twee smaken: Relax en Strength. In het najaar 2000 zijn we opnieuw met XI uitgepakt en kwam Xi Climax in de zoge noemde Bag-in-Box op de markt. Een groot succes, want het product wordt in zo'n zeshon derd discotheken geschonken. En dit jaar bren gen we XI Climax ook in 25cl-blik op de markt. Daarnaast zijn we gestopt met de productie van Aquel en voeren we in plaats daarvan sinds januari het marktleidende product Crystal Clear. Met opnieuw een succesvol gevolg. Verder komt er nog een nieuwe variant van Sisi op de markt: Sisi Wildberry." Maar ook aan het productierendement wordt gewerkt. Philip: "Door onduidelijkheid over de toekomst van de 1,5 liter plastic retourfles heb ben we de afgelopen jaren minder geïnvesteerd in nieuwe machines. Die achterstand gaan we de komende periode inhalen. Er komt meer geld vrij voor de lijnen en de mensen, met na me voor opleidingen. Ook gaan we werken aan een standaard werkplek, zoals die momenteel bij Heineken wordt ingevoerd. Daarnaast wordt hier op het terrein in september de nieuwe siroophal geopend. Een van de grootste inves teringen van ons bedrijf in de afgelopen jaren. Kortom, er staan ons het komende jaar nog veel uitdagingen te wachten." Marguerite de Ruijter Philip de Ridder (44) begon in 1983 als manage- menttrainee bij Heineken. Later werd hij onder meer hoofd Fysieke Distributie en Technische Diensten in de regio Amsterdam/Utrecht en pro ductmanager 7UP, Isostar en Pepsi bij Vrumona. Van april 1990 tot december 1992 was hij hoofd Horecagebied voor de regio Noord-Holland. Voor zijn benoeming als algemeen directeur Vrumona in april 2000 was Philip general manager in Singapore en unitmanger Horeca bij Heineken Nederland. Philip de Ridder is getrouwd en heeft vier kinderen. In zijn (spaarzame) vrije tijd doet hij aan tuinieren, trimmen, squashen, tennis en fietsen met het hele gezin. Daarnaast wandelt de sportieve directeur graag met zijn twee rottweilers in de bosrijke omgeving van zijn woonplaats Soest. Rob Mulder (37) woont in Breda, samen met zijn vrouw Anita. Rob begon in 1992 ah P&O-fiunc- tionaris bij Heineken Nederland waar hij in 1996 hoofd P&O DCS werd. Sinds 8 mei 2000 is Rob de nieuwe manager Human Resources General Services bij Vrumona. Zijn hobby's: reizen en duiken. Alexander van Citters (39) is sinds 1 september 2000 de nieuwe manager Finance bij Vrumona. Hij begon destijds ah bankier bij ABN Amro en maakte van hieruit de overstap naar Planning Control bij Productie Heineken Nederland. Daarna werkte hij gedurende 2,5 jaar als general manager in Suriname. Alexander is getrouwd met Wilma. Zij hebben drie kinderen. De hobby's van Alexander zijn met name te vinden op het sportieve vlak: van squash tot hardlopen.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 5