Op korte termijn start bij de Arbo-dienst in Zoeterwoude het spreekuur van Arjen Frudiger, zelfstand] gevestigd fysi peut. Aan h iii F? f- Piet Bouws I Een fysiotherapeut in het bedrijf is een fysio therapeut met een gerichte invalshoek. Hij be handelt medewerkers met spier- en gewrichts klachten. Die klachten moeten samenhangen met de dagelijkse werksituatie van deze mede werkers. Voorbeelden hiervan zijn RSI en rug klachten bij het werk. Een fysiotherapeut in het bedrijf richt zich op preventie (het voorkomen van ziekte en ar beidsongeschiktheid) en arbeidsreïntegratie (helpen bij de terugkeer naar het werk). Ook ziet hij medewerkers het liefst bij beginnende klachten. Kom liever een keer voor niets dan te laat! In de praktijk krijgt een fysiotherapeut in het bedrijf dus werknemers op zijn spreekuur met klachten aan spieren en gewrichten, waarbij een relatie tussen de klachten en het werk van de patiënt waarschijnlijk is. De behandeling is gericht op herstel en het opbouwen van ge richte conditie voor het eigen werk. Kennis van zaken Het is dus van belang dat een fysiotherapeut in het bedrijf een goede kijk heeft op de werk zaamheden binnen deze onderneming. Vandaar dat hij werkt in opdracht van de Arbo- dienst. Bij de Arbo-dienst is namelijk veel ken nis aanwezig over de diverse belastende as pecten van het werk. Er zal dus een nauwe sa menwerking tussen de bedrijfsarts en de fysio therapeut in het bedrijf zijn, uiteraard met alle waarborgen voor de bescherming van de priva cy van werknemers. Zo zal Arjen Frudiger de geheimhoudingsverklaring van de Arbo-dienst ondertekenen. De dossiers kunnen dus niet door derden worden ingezien en worden be waard bij de Arbo-dienst. In voorkomende gevallen gaat de fysiothera peut in het bedrijf ook op de werkplek kijken om een gericht oefenprogramma te kunnen sa menstellen. Daarnaast kan hij individuele of groepsvoorlichting geven (denk bijvoorbeeld aan beeldschermwerk en tillen). Al met al is fysiotherapie in het bedrijf dus een logische en goede aanvulling op het diensten pakket van de Arbo-dienst. Praktische zaken Arjen Frudiger is vooralsnog op twee middagen aanwezig: maandag en vrijdag bij de Arbo- dienst in Zoeterwoude. U kunt zich melden bij het secretariaat, kamer 0.166. De spreekuur tijden zijn: 13.00 - 17.00 uur. De Arbo-dienst wil met fysiotherapie in het be drijf een gemakkelijk toegankelijke dienst aan bieden. Het is echter niet de bedoeling dat u tijdens werktijd lang moet wachten voor u aan de beurt bent. Vandaar dat wij u willen vragen om telefonisch een tijd te reserveren. Dit kan elke maandag en vrijdag tussen 13.00 en 13.30 uur op het volgende telefoonnummer: 071- 545 8850. De maximale behandelings- duur bestaat uit negen sessies. De behandelingen in het kader van fysiothera pie in het bedrijf zijn voor Heineken-medewer- kers kosteloos. De eerste afspraak kunt u zelf maken. Na dit gesprek volgt er een verwijzing in overleg met de bedrijfsarts. Tussen Heineken en de betreffende zorgverzekeraars zijn hierover afspraken gemaakt. De behande lingen komen niet ten laste van het eigen risi co. Als u verzekerd bent bij het ziekenfonds dient u bij het eerste bezoek uw ziekenfonds- kaart mee te nemen. Piet Bouws, hoofd Arbo-dienst Het gaat in dit artikel om een pilot in Zoeterwoude. Bij gebleken succes zal fysiothe rapie in het bedrijf ook in andere vestigingen worden ingevoerd. ji

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 3