ions I CHAMPIONS Ook dit jaar waren er voor personeelsleden van Heineken weer kaarten te winnen met de Champions League toto. Hieronder een reactie van twee prijswinnaars. LEAGUE, Winnaars "Het feit dat ik de kaartjes gewonnen had was wel een verrassing. Ik heb regelmatig meege daan aan diverse voetbalpools maar nog nooit wat gewonnen, zelfs niet bij de pools die ikzelf heb georganiseerd! Ik had dan wel de uitslag goed maar dacht: ik zal wel een pennenset ge wonnen hebben, dat was geloof ik de derde prijs, 's Ochtends na de wedstrijd ben ik dan ook niet gelijk gaan kijken of ik iets gewonnen had; die 'pennenset' zou ik later ophalen. Tot het moment dat een collega van mij luid joe lend binnenkwam en vertelde dat ik de hoofd prijs had gewonnen! Nu treft het bijzonder dat het om Champions Leage-kaarten gaat, want ik ben een echte voetballiefhebber. Helaas voor mij als AJAX-fan spelen zij dit sei zoen geen CL maar een gegeven paard mag je niet in de bek kijken, toch? Daarop hoopte ik op kaarten voor een wedstrijd bij PSV. Het toe val wil namelijk dat daar sinds dit seizoen een speler rondloopt van wie ik in het jeugdvoetbal elftalleider ben geweest; John de Jong. Het zou een mooie gelegenheid zijn hem in een mooie entourage te zien spelen. Toen uiteindelijk de kaarten toegewezen werden en ik inderdaad naar een wedstrijd van PSV kon gaan (PSV- Anderlecht) heb ik contact gezocht met PSV om voor de wedstrijd een praatje met John te kun nen maken. Dat is nog gelukt ook. Dus 8 november was voor mij een mooie dag." Marco Hulsker, senior analist op het Corporate Quality Control Laboratory CQCL) in Zoeterwoude. "Het begon allemaal met de wedstrijd Nederland-Frankrijk op 21 juni jl. Net als vele anderen had ik het toto-formulier op goed ge luk ingevuld en verstuurd naar Zoeterwoude. Vrijdag na de wedstrijd stond de uitslag van de toto op het BrowseHuis. 'M. van Bueren, re ceptie Hoogeveen' stond er bij de eerste prijs Marco Hulsker ontmoette oud-pupil John de Jong bij PSV I cq en dat waren twee kaarten voor een Champions League-wedstrijd naar keuze. Al snel volgde er bericht dat ik naar Heeren- veen-Valencia zou gaan op woensdag 20 sep tember 2000. Om 18.00 uur moesten we (mijn vriend Bert en ik) bij de Oranjerie te Oranje woud zijn en daar werden we ontvangen met drankjes en een heerlijk Chinees buffet. Ook kregen wij hier onze kaarten voor de wedstrijd en een retourtje voor de bus uitgereikt. Vol spanning vertrokken we om 19.30 uur rich ting het stadion te Heerenveen. We wisten niet wat ons te wachten stond, omdat we nog nooit naar zo'n wedstrijd zijn geweest. We hadden plaatsen in vak 17 en daar lagen op alle stoe len vlaggetjes van de Champions League. De sfeer zat er goed in: het Friese volkslied klonk luid. Alleen regende het héél hard. Maar dat mocht de pret niet drukken. De wedstrijd begon goed. Veel kansen voor Heerenveen. Alleen mochten die niet baten. Heerenveen scoorde in de eerste helft wel, maar het doelpunt werd wegens buitenspel af gekeurd. We gingen de rust in met 0-0. In de tweede helft scoorde Valencia. Er sprongen in totaal wel zeven aanhangers van Valencia op, zeer sterk aanwezig. Ondanks de eindstand van 1-0 voor Valencia, was het een hele leuke be levenis. Om nooit te vergeten! Daarna namen we weer de bus richting Oranje rie, waar we onder het genot van een hapje en drankje van de wedstrijd konden nagenieten. En dit heb ik allemaal mogen meemaken onder de naam 'verstand van voetbal'. Ik had daar voor nog nooit met een voetbaltoto meege daan. En ik heb al helemaal geen verstand van voetbal. Maar, zoals ze zeggen: 'het geluk is met de dommen'. Mariska van Bueren, receptie Hoogeveen Morisko ven Bueren: verstand van voetbal?

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 22