mm Het kan binnen Heineken Nederland niemand ontgaan zijn. Information Services timmert flink aan de weg. ledereen heeft kunnen volgen hoe twee jaar geleden werd begonnen met het AAAI-project (Accuratesse in werk en uitvoering, Aandacht voor de klant als mens, Afspraken maken en nakomen Initiatief). Een project bedoeld om de klant- en servicegerichtheid van de afdeling Information Services op een hoger peil te brengen. Inmiddels is de afdeling vele ontwikkelingen verder en heeft de redactie van Vers van 't Vat een gesprek met vier IT-ers met passie voor hun werk en voor hun klanten. -.:r Hoe is de afdeling Information Services opgebouwd Jetze: "Uit de volgende drie componenten: Support Beheer, Accounts en Competence Center. Onder Support Beheer vallen de help desk en de pc- en serverondersteuning. Daarnaast zijn er de Accounts met projectlei ders/business consultants en de beheerders van bedrijfsspecifieke software. Er zijn op dit moment vier Accounts, te weten DCS, Productie (gesplitst in Zoeterwoude en Zuid-Nederland), Commercie en EFI/Staf." Wim:"Deze verdeling van Accounts zal in de na bije toekomst veranderen wanneer de Heineken Supply Chain een feit is. Waarschijnlijk werken we dan nog slechts met drie Accounts; de Sourcing-Organisatie wordt vanwege de fysieke scheiding tussen Zoeterwoude en Zuid- Nederland verdeeld over twee Accounts en de Marketing en Sales-unit wordt het derde Account. Deze nieuwe indeling maakt dat de accountmanagers nog beter in staat moeten zijn over de keten heen te kijken. De kennis van de bedrijfsprocessen moet in feite nog meer worden uitgebreid. Doordat de gehele organisatie aangesloten is op hetzelfde basissysteem hebben veranderin gen binnen een account snel verstrekkende ge volgen voor andere accounts. Bovendien neemt de complexiteit op korte termijn toe, doordat er in de overgangsfase oude en nieuwe systemen door elkaar gebruikt zullen worden." Martijn licht de derde component van Information Services, de Competence Centers, toe. "De Competence Centers bestaan pas sinds enkele maanden. Ze werken als onder steuning van Support Beheer bij complexe problemen. Heel belangrijk is ook de pro-actie ve rol die wij vervullen. Wij volgen nieuwe ont wikkelingen, zorgen voor het clusteren van ken nis en hebben nu meer contact met leveran ciers. Deze laatste taken hebben als doel de kennis van systemen breder te verspreiden om

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 4