Jon van der Beek op rij de Heineken Trophy in de wacht wist te slepen. Hij kreeg deze prijs uit handen van de heer Korthals Altes, algemeen directeur Heineken Nederland B.V. Theo de Rond, com mercieel directeur Heineken Nederland B.V., overhandigde de Trophy aan de winnaar van de damesfinale, Martina Hingis. Voor beide spelers vormde de Heineken Trophy een uitstekende voorbereiding op Wimbledon, het prestigieuze Grand Slam-toernooi dat net als de Heineken Trophy op gras wordt gespeeld. Alhoewel het toptennis deze week natuurlijk centraal stond, was er in en rondom het ver nieuwde promodorp genoeg te beleven. Zo kon den bezoekers tijdens de opening van het toer nooi op 18 juni, al dan niet onder het genot van een Heineken biertje, kijken naar een bruisend optreden van de Maastrichtse formatie Volumia!. Dit optreden maakte deel uit van het zogeheten 'The Star Festival' by Nike. Tijdens dit festival zorgden toptennissers voor tennis- en voetbaldemonstraties. De opbrengst ging naar de Richard Krajicek Foundation, een stich ting die zich sterk maakt voor het stimuleren van sporten onder de kansarme jeugd. Kortom: of het nu 35°C graden was of dat de regen met bakken uit de hemel viel, de eerste editie in het nieuwe millennium van de Heineken Trophy was weer een groot succes. Laurens Woldberg, Public Relations kameraden' uit zijn lagereschooltijd. Want in zijn geboorteplaats Oentsjerk werd tegelijkertijd met Simmer 2000 het 100-jarig bestaan ge vierd van de basisschool in die plaats. Daarnaast hoopt hij er bestuursleden van ande re Friese verenigingen te ontmoeten. "En ik heb kaarten voor het grote slotevenement op 22 ju li, met onder meer De Kast." Wat Jan aan Friesland bindt? "Mijn roots liggen daar. Hoewel de naam Van der Beek niet typisch Fries is (ein digt niet op 'a')woont mijn familie al een aan- tal generaties in Friesland. En mijn vrouw (Postma) is Fries." Kleinschalig Hoewel Simmer 2000 een Fries feest is, werd het evenement op zich niet actief gesponsord door Heineken Brouwerijen Friesland. Wel droeg ze op lokaal niveau haar steentje bij. Zo werd een groot aantal mobiele buffetten en dergelijke uitgeleend. Elizabeth Sinnema uit de ze vestiging vertelt: "Het leeft hier natuurlijk wel onder de vele Friese medewerkers. Negentig procent van onze 38 personeelsleden in vaste dienst is op en top Fries. Een groot percentage dus. En veel van ons gaan toch naar de activi teiten of doen zelf mee, zoals Estella de Graaf." Het startschot voor Simmer 2000 werd 1 juli in Leeuwarden gelost. Koningin Beatrix verrichtte de openingshandeling. Diverse artiesten als De Kast, Maaike Schuurmans en Rients Gratama gaven acte de presence. Het slotevenement was op 22 juli, eveneens in Leeuwarden en op nieuw met medewerking van eerdergenoemde artiesten. Daarna volgde voor velen de terug reis, maar niet zonder heel veel (warme) herin neringen en (waarschijnlijk) souvenirs. Marguerite de Ruijter

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 25