van onze verenigingen AMSTERDAM Sportclub „H.B.M. ]0 VOETBAL, Voor het eerst werd dit jaar in de competitie gespeeld door de combinatie H.B.M./H.B.B.A. onder de naam H.B.M. Wedstrijdsecretaris en aanvoerder is G. J. M. Hollander (fabriek). De geest onder de spelers is prettig, doch de eerste klasse bleek een te zware afdeling te zijn. Met nog drie wedstrijden voor de boeg kan welhaast met zekerheid vastgesteld worden dat wij degraderen en volgend seizoen ons geluk in de tweede klasse zullen moeten beproeven. Soit, het doet gelukkig aan de onderlinge stemming geen afbreuk, want die is prima. Wij kunnen dan ook beide sportverenigingen op de brouwerij van harte feliciteren met dit behaalde organisatorische succes, dat nu wel duidelijk heeft aangetoond, dat de goede weg bewandeld wordt. Het opent schone perspec tieven voor een nog nauwere en meer omvattende samenwerking op allerlei sportgebied. SCHERMEN Mochten de vooruitzichten een poosje geleden in verband met het geringe aantal deelnemers somber zijn geweest, thans kunnen wij tot onze vreugde be richten, dat zich een oud en een nieuw lid voor deze afdeling hebben opgegeven, zodat wij mede door het prettige samengaan met D.O.S. gerust kunnen zijn over het voortbestaan. De nieuwe leraar, de heer W. v. d. Berg, weet met veel succes de leer lingen datgene bij te brengen, wat nodig is in deze sport. Aan de competitie wordt ook nu weer door één equipe deelgenomen. Vermelden wij nog de benoeming van ons lid de heer D. Derksen tot voorzitter van het district Noord- Holland van de K.N.A.S.B., dan mogen wij zeggen, dat de H.B.M. ook dank zij het bezit van haar prachtige schermzaal haar naam in de Nederlandse schermwereld hoog houdt. LAWNTENNIS Zoals wij reeds in het „Clubnieuws" schreven, had deze afdeling, wat het aantal leden betrof, wel levensvatbaarheid, doch door de moeilijke financiële omstandigheden, waarin de sportclub is komen te verkeren, kan zij zich helaas voor het seizoen 1950 niet meer de weelde veroorloven van een lawntennis afdeling. Voor het eerst dus na 1941, het jaar waarin de lawntennisafdeling werd opgericht, zullen onze leden zic'h thans dus niet in Sportclubverband aan deze mooie sport kunnen wijden. Ongetwijfeld zullen velen deze zomersport wel trouw blijven, zij het wellicht in een andere vereni ging en mocht de Sportclub volgend jaar wederom in staat zijn een lawntennisafdeling te bekostigen, dan zullen onze leden zich ongetwijfeld weer bij ons aansluiten. ELTECEE. TAFELTENNIS H.B.M. I kampioen Het eerste kampioenschap is er. Ons eerste team met de Hr. Dammers, Pronk en Stap heeft zonder een enkel verliespunt beslag weten te leggen op het kampioenschap van klasse IIB van de A.K.T.B. en zijn superioriteit in deze afdeling bewezen. Zelfs de na hen op de 2e en 3e plaats volgende teams werden met 9-1 verslagen. Automatisch volgt thans promo tie naar de eerste klasse en vergissen we ons niet dan zal ons team hier ook zeker niet tot de zwaksten behoren. Is ons eerste team dus reeds kampioen, ons tweede staat op de drempel van het kampioenschap der klasse IIIB van de A.K.T.B. Met nog één wedstrijd te spelen (tegen Nederland I) bedraagt haar voor sprong op no. twee (v. Leer II) één punt. Deze laat ste wedstrijd moet dus gewonnen worden. Het laat ste deel der competitie is ons tweede team wel wat afgezakt, want het stond na de eerste helft der com petitie nog 4 punten voor op haar naaste concurrent. Twee nederlagen werden geleden en wel tegen Amsterdam II (8-2) en tegen v. Leer II (7-3). De nederlaag tegen Amsterdam was wat ongelukkig want hier waren we door een samenloop van om standigheden maar met twee man, of beter twee vrouwen vertegenwoordigd. Ze hebben er van ge maakt wat er van te maken viel doch konden tegen het „sterke" geslacht van Amsterdam niet op. De nederlaag tegen van Leer II was vrij normaal, al hadden wij de indruk dat onze heren-spelers deze wedstrijd onder hun kunnen bleven. Kan de oorzaak hiervan misschien liggen in het weinige bezoeken der trainingsavonden? Zelden zien wij iemand van dit team oefenen. Ook al is het tafeltennissen jullie aangeboren (hm!) een beetje meer aandacht en enthousiasme zou niet schaden. Er bestaat bij deze sport slechts één devies en dat is: trainen. We hopen U in de volgende aflevering van dit blad ook het kampioenschap van het tweede team te kunnen melden. Ons derde en vierde team, hoewel dit jaar niet in competitie-verband, beginnen zich ook aardig te weren: Een aantal enthousiaste lieden speciaal onze dames die met serieuze training onze naam in de tafeltenniswereld nog meer klank kunnen ge ven. Op 22 Februari speelden ons derde (dames Zondervan en v. d. Zee en dhr. Thomas) en vierde team mevr. Seger, mej. Hordijk en dhr. Lakeman) tegen Sterna II en III. Het derde verloor met 9-1, waarbij mej. v. d. Zee in een kordaat partijtje de eer nog redde en het vierde met 6-4. Voor de return match op 15 Maart hadden onze mensen zich gron dig geprepareerd en nu speelde het derde in dezelfde samenstelling 5-5 gelijk, terwijl het vierde, waarbij mej. Hordijk door Hr. Sluyter vervangen was met 6-4 won. De Hoppe-mensen die altijd nog op revanche zin nen van de tegen ons geleden nederlagen zonden op 22 Maart hun tweede en derde team Hiertegenover stelden wij ons derde met mevr. Seger, mej. Zondervan en dhr. Lakeman en ons vierde team met mej. Hordijk en de heren Sluyter en Jansse. Weer bleek het bier beter dan de jenever want met resp. 9-1 en 6-4 kwamen de overwinningen in onze handen. Vriendschappelijk versloeg ons eerste team in een zeer matige wedstrijd met de he ren Gischler, Pronk en Stap Sterna I met 6-4. Geven wij U tot slot de competitiestanden bijge werkt tot 1 April. dat de consument er nog meer van kan ge nieten. Zo krijgen Sisi Orange en Sisi Orange Light een tikkie limoen. Sisi No Bubbles krijgt een tikkie meer vitamine C, Sisi Action een tikkie multivitaminen en druivensuiker een lekkere fruitige light orange voor jonge volwassenen. Kortom, twee nieuwe dorstles sers waarvan je eindeloos kunt genieten. Letty Stolze, Brandmanager Sisi

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 38