Bijna negen maanden geleden benadrukte Erik Korthals Altes in zijn nieuwjaarsspeech onder meer het belang van creativiteit: Hij zei "Laten we ophouden elkaar te vertellen waarom iets niet kan, en onze kennis, kunde en creativiteit gebruiken om oplossingen te vinden." Herkent u in uw werkomgeving de uitspraak: 'Dit kunnen we zo niet doen want we doen het al jaren op deze manier. Redactie: Marguerite de Ruijter Comino Malta, afzender onbekend Plaatje uit het Engelse Bedford, Cor van Leeuiven Mooie bus in Lugano Anita van de Berg, Zoeterwoude Redactie: Esther Tops Ik werk sinds kort in Katwijk en ik weet niet of dat hier het geval is. Maar op mijn vorige werkplek in Zeeland had ik zeker die ervaring. Er werd een ander -efficiënter- order verzamelingssysteem ingevoerd, ledereen ging meteen met de kont tegen de krib. ledereen kwam bijeen in de kantine en zei tegen mij: "Lex, dat kan echt niet zo. De vorige baas probeerde het ook al." Nu werken ze er mee en willen ze niet anders meer! Lex Ritman, regionaal unit manager, Katwijk Als je in je vorige functie in het buiten land een nieuwe brouwerij hebt helpen bouwen en opstarten dan komt boven genoemde uitspraak niet voor in je vocabulaire; alles is nieuw of moet nog voor de eerste keer worden opgezet. Als je daarna in een gevestigde brouwerij zoals die van Zoeterwoude komt, lijkt het erop dat alles al vast ligt en uitvoerig is beproefd. Het voortgaan 'op de oude manier' ligt dan meer voor de hand en nieuwe ideeën ondervinden dan ook weieens weerstand. Het is natuurlijk zeer positief om de rijke ervaring die door de jaren heen is opgebouwd zo goed mogelijk te blijven benutten, maar daarnaast moeten we blijven beseffen dat de ontwikkelingen buiten onze brouwerij ook blijven doorgaan en dat we door positief kritisch aangesloten te blijven met die nieuwe zaken ook voordelen kunnen behalen. Paul Tromp, chef Nieuwbouw, Zoeterwoude "Elke nieuwe gedachte wordt gebruikt. Dat gebeurt hier beslist meer dan in het verleden." Anne van der Molen, Planning Werkvoorbereiding HBTT, Hoogeveen Op vakantie in Thailand Geert van Summeren, Den Bosch Met ingang van volgende maand vragen we u de meest grappige, creatieve of gewoon opvallendste foto's met één van onze producten in te sturen. Het postadres vindt u in het colofon. Zwitserse auto in Oostenrijk. Madeion Moonen, Heineken Brouwerijen Limburg

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 23