Medewerkers enthousiast over Proms Dezer dagen vinden in Ahoy' de laatste concerten plaats van de Heineken Night of the Proms. De eerste concerten uit deze serie werden al drie weken eerder in de Brabanthallen gegeven. Daar vond 5 november ook de try-out plaats. Deze was alleen toegankelijk voor Heineken-medewerkers en hun introducé(e)s. A Al Jarreau A Bryan Ferry Na de pauze kwam Andrea Bocelli nogmaals terug om twee prachtige duetten te zingen met John Miles. De naam van de special guest was geheim gehouden. De zeer bekende beginmelodie onthul de de echte muziekliefhebbers vrijwel direct de naam. 'Super tramp...!' golfde het door de zaal. En inderdaad kwam Roger Hodgson, zanger van de voor malige groep Supertramp, het podium op om enkele zeer bekende nummers van deze for matie nieuw leven in te blazen. Hodgson trad ook op tijdens de eerste Heineken Night of the Proms. Sluitstuk van de avond was Bryan Ferry, wereldbe roemd geworden met zijn pop groep Roxy Music. De Brit brengt de bijna klassieke num mers als 'Let's stick together' en 'Avalon' nog altijd ongelofelijk 'cool'. Enthousiast Traditiegetrouw kreeg het publiek de gelegenheid massaal mee te zingen met Land of Hope and Glory. En natuurlijk met het Beatles-nummer 'Hey Jude', waarvan elke artiest een deel voor zijn rekening nam. De A Koen Wauters speciale try-out voorstelling voor hen georganiseerd. Dit gebeurde op 5 november, de dag voor het eerste officiële concert. Alle jaren zijn de kaarten voor de Heineken Night of the Proms-concerten in enkele uren uitverkocht. Het bewijst dat er groot enthousiasme voor dit bijzondere muziekspektakel bestaat. Was er in 1991 (het eer ste Proms-jaar) nog sprake van slechts één concert, dit jaar wor den zelfs zes concerten gegeven. Twee in de Bossche Brabanthal len en vier in het Rotterdamse Ahoy'. Maar ook nu waren de 66.000 kaarten in korte tijd uit verkocht. Om ook de Heineken- medewerkers in de gelegenheid te stellen eens een Proms-con- cert mee te maken, was er een Voor het eerst Ruim vijfduizend kaarten waren er voor deze try-out besteld bij de afdeling In- en Externe Betrekkingen. Want voor vele Heineken-medewerkers was het de kans om voor het eerst zelf bij de Proms aanwezig te zijn. Het duurde even voordat de sfeer er in zat. De meesten ston den aanvankelijk wat onwennig te luisteren. Maar dat duurde niet al te lang. Het programma bood dan ook voor elk wat wils. Klassieke muziek van het orkest II Novecento onder lei ding van dirigent Robert Gro- slot, het door allen meegezon gen 'Music' van John Miles en romantische ballads van de Bel gische groep Clouseau zorgden voor herkenning. Zeer enthou siast reageerde iedereen op het optreden van de Italiaanse tenor Andrea Bocelli. En toen Al Jar reau swingend over het podium voor het voetlicht kwam, was het ijs helemaal gebroken.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 16