Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Sportplaza De Ringer, en Pool en Party Centrum Joy. Twee zaken in de 'oudste stad van Holland', Dordrecht Sportplaza De Ringer café in de kelder, twee etages met pool- en biljarttafels èn een soort grand café. Bovendien kunnen hongerige gasten in alle rust een stokbroodje of een ander hapje nuttigen in het bruin café. Eigenaar Jano Sittek heeft nog veel meer plannen. "We zijn ook vast van plan om binnenkort een deel van het pand als discotheek in te rich ten." Joy is gevestigd in een historisch pand in de Wijnstraat. De gevel wordt bijna helemaal in beslag genomen door een raam. Wie naar binnen kijkt, ziet de gezel lige, trendy bar met chromen krukken. Blikvanger is echter een grote fontein op een podium. In plaats van gewoon water, bubbelt er schuim in de fontein vijver. Verder tapt Joy mooie schuimkragen op het Heineken bier. Niet alleen pils maar ook Wieckse Witte, Kylian, Amstel Malt en De Koninck zijn er te bestellen. Ool< het hele Bols- en Vrumona-assortiment wordt er geschonken. De openingstijden, of zoals een bordje zegt, "The Joyable times", zijn: 18.00 uur tot middernacht op maandag en dinsdag, op woensdag van 12.00 tot 24.00 uur. Donderdag, vrijdag en zaterdag is Joy tot 3.00 uur 's nachts geopend, en zondag van 14.00 uur tot middernacht. Pool en Party Centrum Joy Hoe horeca en sport zich in één pand kunnen verdragen, is te zien in Sportplaza De Ringer aan de Willem de Zwijgerlaan 2a in Dordrecht. De Ringer bestond al een aantal jaren. Na een brand werd besloten om De Ringer rigoureus te verbouwen. Sinds de heropening op 30 okto ber 1993 is De Ringer "Het para dijs voor sportfanaten". Maar buiten de aerobics-, fitness-, steps- en andere "zweetruimtes", zoals de sauna's in het beauty centrum, heeft De Ringer een schitterende recreatieruimte, waar joggingpakken uiteraard niet verplicht zijn. Oase Die recreatieruimte is een oase in het sportplaza. Dit idee wordt versterkt door de vijvertjes en houten bruggetjes die door de hele ruimte zijn aangelegd. Een enorm zee-aquarium met tropi sche vissen maakt de rustge vende sfeer compleet. In 180 gezellige rieten zitjes of aan de bar kan een Heineken bier wor den gedronken of een frisdrank. De recreatieruimte kan afge huurd worden voor bruiloften en partijen. Dan worden er ook dranken uit het Bols-assorti- ment geschonken. Jaap van Holst is samen met echtgenote Diane eigenaar van het plaza. Hij vertelt: "De Rin ger is uniek vanwege de grote opzet van de sportzalen. Wat dat betreft zijn we een van de groot ste scholen in Nederland. Op het gebied van fitness en condi tie-trainingen is hier alles moge lijk. Van bedrijfsfitness tot trai ningen voor 50-plussers. Deze formule hebben wij ontdekt in Amerika." Het plaza is 24 uur per dag geopend, dus zelfs mid den in de nacht kun je hier terecht. Dit geldt ook voor de recreatieruimte. Elke vrijdag speelt hier een muzikant en draait de juke box lekkere muziek waarop op de dansvloer geswingd kan worden. Wie zin heeft in een spelletje pool of snooker kan achter in de zaal terecht bij een van de vier speel tafels." Joy Waar ook goed gepoold of gesnoo kerd kan worden, is in Pool en Party Centrum Joy. Dit vier eta ges tellende centrum ligt hartje Dordrecht aan de Wijnstraat 154 en is eigenlijk een mix van alle horecagelegenheden in Dor drecht. Joy herbergt een bruin

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 24