Receptenwaaier Zwarte kip Advocaat Wheel of Retail voor lightprodukten Sourcy-zegel souRcy MEPTEN MET Zwarte Kip Advocaat komt vanaf 21 oktober met een aar digheidje voor de consument: een gratis receptenwaaier. De ze is bevestigd aan de hals van iedere actie-fles. De Zwarte Kip-receptenwaaier toont elf overheerlijke toepassingsmo gelijkheden. De volledig in kleur uitgevoerde waaier is bo vendien waterafstotend, waar door het gemakkelijk in de keu ken kan worden gebruikt. Eén van de recepten is de 'Advo- caattrifle'. De bereiding daar van luidt als volgt: Benodigdheden: 5 plakjes hotelcake; 1 blikje (225 g) fiuitcocktail; ca. 1 dl. Zwarte Kip advocaat; 1 beker (1/21) chocolade mousse; slagroom uit een spuitbus; 2 eetlepels chocoladehagel slag Breek de cake in stukjes en doe ze in een kommetje. Giet het sap van de fruitcocktail erover en laat het even intrekken in de stukjes cake. Verdeel de ge weekte stukjes cake over vier hoge glazen en schep het uitge lekte fruit erover. Spatel de ad vocaat door de chocolade mousse en schep dit op het fruit. Laat het geheel in de koelkast koud worden. Spuit er een flin ke toef slagroom op en garneer met de hagelslag. De advocaattriffle is klaar voor consumptie. Bunnik Vrumona kreeg 4 oktober de 'Wheel of Retail 1991' toegekend in de categorie 'Vruchtesappen, alcoholvrije en alcoholhoudende dranken. Vrumona kreeg de onderschei ding voor de succesvolle intro ductie in 1990 van Pepsi Light, 7Up Light en Sisi Light in de hervulbare anderhalve liter kunststoffles. De jaarlijks terugkerende Wheel of Retail' is door het nieuwsblad Distrifood in het leven geroepen en wordt voor zeventien verschillende cate gorieën uitgereikt. De prijs is ingesteld om bijzondere presta ties van fabrikanten te belonen op het gebied van vernieuwing en in het supermarkt-assorti ment. Het marktaandeel van Pepsi Light steeg van 14% in oktober 1990 naar 22,5% in juli 1991. 7Up Light verhoogde het aan deel in dezelfde periode van 3,5% naar 16,5%. Sisi Light werd geïntroduceerd. Dit pro- dukt kreeg in de maanden juni/ juli al een marktaandeel van 5,5%. De vraag naar light-frisdranken is het afgelopen jaar met 8% ge stegen. Door de introductie van de Light-produkten in de her vulbare anderhalve liter kunst stoffles wordt dit jaar een stij ging van het light-segment rond de 30% verwacht. Bunnik Sinds kort is een fles Sourcy-bronwater verzegeld. De zegel geeft aan dat Sourcy zuiver water is uit de Bunnikse bron.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 19