Buckler-ploeg in de Tour de France De negen renners die voor Buckler in de Tour de France uitkwamen, hebben allen de finish in Parijs gehaald. "Dat is maar vier van de 23 ploegen gelukt", zegt ploegleider Jan Raas met enige trots. hoop op Steven Rooks geves tigd. Hij ging ontzettend snel door de Alpen maar hij had een slechte dag in de Pyreneeën omdat hij last van zijn maag had. Daardoor is hij een eind in het klassement gezakt en ein digde uiteindelijk als 25ste in het algemeen klassement. Daarbij kwam nog dat Frans Maassen vanaf de tweede dag al ziek werd. Door een lichte griep kon hij niet optimaal presteren. We hadden gehoopt dat hij wel één of meer dagoverwinningen zou behalen. Om hem toch in de wedstrijd te houden, moes ten we twee andere renners 'op offeren'. Daardoor misten we toch twee, drie goede renners op het vlakke gedeelte." "Doordat Frans Maassen niet 100 procent was viel ook het re sultaat van de ploegentijdrit te gen. We werden zesde (van de 23) terwijl we anders best bij de eerste drie hadden kunnen zit ten. Maar de ploeg is in z'n ge heel in Parijs aangekomen. En dat terwijl er maar vier van de Ploegleider Jan Raas bij de start van etappe Saint- Gaudens naar Castres De Buckler-ploeg bestond tij dens de Tour uit; Jelle Nijdam, Frans Maassen, Toine Poels, Steven Rooks, Gerrit Solleveld, Gerrit de Vries, Eric Vanderaer- den, Edwig van Hooydonck en Wiebren Veenstra. Ploegleider Jan Raas had hoge verwach tingen van deze samenstelling; "Gezien de kwaliteit van de Buckler-ploeg valt het resultaat van de prestaties toch wel te gen. We hadden gehoopt op zo'n drie etappe-overwinnin gen. Dat werd er maar één; die van Jelle Nijdam op 10 juli." Tegenvallers "Voor een hoge plaats in het al gemeen klassement was onze In de reclamecaravaan rijdt ook een aantal Buckler-auto's mee. De reclamecaravaan rijdt één uur voor het peleton uit 23 ploegen compleet over de fi nish gekomen zijn!", aldus Jan Raas. Druk bezocht De Buckler-ploeg trok veel aan dacht tijdens de Tour. Anne- miek Louwers van Concern PR Heineken is een paar dagen in Frankrijk geweest: "Er stonden veel Nederlanders langs de weg om aan te moedigen. Ze riepen constant 'Buckler'. Vooral op de Alpe D'Huez leek het wel een Nederlandse kolonie. Ook een aantal gasten van Heineken heeft de Tour van dichtbij be keken. Sommigen konden een dag met Harry Jansen, de pr- man van de Buckler-ploeg, of met Jan Raas meerijden. Maar ook op de tribune bij de finish waren gasten van Heineken aanwezig. We hadden 120 plaatsen en daar zaten relaties en medewerkers van onze Eu ropese werkmaatschappijen en winnaars van een actie van Buckler. Zij zagen de hele Buckler-ploeg over de finish gaan. En dat is toch een keurige prestatie." Mechaniciens Chris van Roosbroeck (op voorgrond) en zijn oom Louis van Roosbroeck maken materiaal schoon na de etappe Jaca-Val Louron Eén van de volgauto's van de Buckler Wielerploeg

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 29