Eerste investering in Centraal Europa Rijksweg 11 Heineken- vrachtwagen Komarom Heineken N.V. heeft een meerderheidsbelang verworven in de Hongaarse brouwerij Komaromi Sörgyar te Komarom. Het is de eerste in vestering van onze brouwerij in Centraal Europa. Het ligt in de bedoeling dat de Komaromi brouwerij Amstel bier gaat brouwen. Heineken bier is al een aantal jaren via import ver krijgbaar in Hongarije. De Komaromi brouwerij heeft een afzet van 350.000 hecto liter bier per jaar. Het gaat hier om de merken Talléros, Matrós, Aranytallér en Kapsreiter. De brouwerij is winstgevend en de omzet in 1990 bedroeg 20 mil joen gulden. Er werken 250 mensen. De Hongaarse biermarkt heeft een omvang van 10 miljoen hectoliter. Hongarije telt zeven, sterk regionaal gerichte brou werijen. De Komaromi brouwe rij is gevestigd dichtbij het Bala- tonmeer, op circa 80 kilometer van Boedapest. Zoeterwoude De aanleg van de nieuwe Rijksweg 11 vordert. En het resultaat wordt lang zamerhand zichtbaar. Op de foto's ziet u al een gedeelte van de nieuwe weg, die langs het brouwerij-terrein van Heine ken in Zoeterwoude komt. Ook de verbindende Burgemeester Smeetsweg naar de Hoge Rijn dijk wordt daarbij aangepast. Overigens wordt de file-vor ming die elke avond ontstaat, hier niet mee opgelost. Dat ge beurt als de Burgemeester Smeetsweg wordt aangesloten op Rijksweg 11 en de A4. Dar es Salaam Tijdens een werkbezoek aan Tanzania Dis tilleries Ltd. zag Jan-Paul van Rooijen, Project-engineer bij HTB, in een speelgoedfa briekje deze vrachtwagen met Heineken-blik. In Tanzania wordt geen Heineken bier ge brouwen. Ook de import ervan is beperkt. De makers van het speelgoed moeten de blikjes van toeristen hebben gekregen. Tanzania Distilleries LTD maakt ondermeer het lokale gin Konyagi.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 15