Eerste Buckler van het vat Nieuwe bliklijn Zoeterwoude «%SATÏ«i Noordwijk Tijdens de ope ning van het strandseizoen in Noordwijk op 14 juni werd voor het eerst het alcoholvrije Buckler van het vat getapt. Jelle Nijdam van de Buckler-wieler- ploeg en Willem Hosang, hoofd Horeca Heineken Nederland, tapten het eerste glas in een Buckler-stapelglas. Dit glas is speciaal voor de horeca be- ook de renners van de Buckler- wielerploeg en ploegleider Jan Raas aanwezig. Buckler is het eerste alcohol vrije bier in Nederland dat van van alcoholvrij bier op fust is van groot belang. Daarom is speciaal voor Buckler een nieuw tapsysteem ontwikkeld, waarbij het fust, de leidingen en aansluitingen voortdurend ge- Onder toeziend oog van an Raas (links) en Willem Hosang (rechts) tapt Jelle Nijdam een glas Buckler stemd. Bij de opening waren de tap verkrijgbaar is. Koeling koeld worden. aanwezige Mead-machines van lijn 11 in Den Bosch. Deze ma chine heeft op dit moment nog een te lage capaciteit voor Co lonne 6. Voordat de installatie van deze machine in Zoeter- woude plaatsvindt, wordt de capaciteit ervan opgevoerd tot 125 packs per minuut. Ook de lasercodeerapparaten ver huizen van Den Bosch naar Zoeterwoude. Nieuw type Om de pallets met dozen van een krimpfolie te voorzien, is in plaats van een krimpoven nu gekozen voor een nieuw type machine. Deze trekt hoezen als een soort parachute over de vol- gestapelde pallets en laat ver volgens met een speciaal raam werk het folie krimpen. De nieuwe machine levert een be tere kwaliteit dan de krimpo ven en vergt minder energie en ruimte. Met uitzondering van de 12- packs en lasercodeermachine wordt het machinepark nieuw aangeschaft. Dat geldt ook voor de transportbanen. De Mead-machine in A Den Bosch Zoeterwoude De afdeling Verpakken van de Heineken brouwerij in Zoeterwoude krijgt een eigen bliklijn: Colon ne 6. Deze komt naast Colonne 4 te staan op de begane grond van Bottelarij-gebouw 2. Na de zomervakantie zal de tegel vloer worden gelegd. In oktober vindt de montage van de ma chines plaats. De nieuwe blik lijn zal in januari 1992 in ge bruik worden genomen. In Zoeterwoude worden nu nog geen blikjes afgevuld met bier. Dat gebeurt alleen op de Colonnes 9 en 11 in Den Bosch. Omdat Colonne 9 aan vervan ging toe is en de vraag naar blik- bier stijgt, neemt de nieuwe Co lonne 6 de produktie van Colonne 9 over. De nieuwe Co lonne 6 krijgt een capaciteit van 90.000 bussen per uur. Verpakkingssoorten De nieuwe 'bussenhjn' produ ceert trays, dozen en 12-packs. Elke variant krijgt zijn eigen speciale machine, die de volle dige vulcapaciteit aankan. Op die manier worden hoge colon ne-rendementen gerealiseerd en kan snel worden overge schakeld van de ene naar de an dere verpakkingssoort. De 12-packs zullen worden ge vouwen door een van de twee

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 6