Veranderingen in Raad van Bestuur Heineken Ontvangstcentrum feestelijk geopend "Heineken valt binnen ons wij- gevoel. Het hoort bij de stad, net als bijvoorbeeld Ajax." Dat zei burgemeester E. van Thijn van Amsterdam op 22 mei, tijdens de feestelijke opening van het nieuwe Heineken Ontvangstcentrum. Amsterdam Mr. R. van de Vijver, lid van de Raad van Be stuur, verlaat 1 september onze onderneming. Hij wordt part ner van het advocatenkantoor Van Loeff, Claeys Verbeke. De heer Van de Vijver over zijn ver trek: "Ik ben mijn carrière ooit begonnen als advocaat bij Van Loeff Van der Ploeg. Daar heb ik zestien jaar gewerkt voor ik De heer L. Schouten bij Heineken kwam. Ik keer dus temg in mijn oude vak. De ad vocatuur heeft altijd mijn be langstelling gehouden en ik ben ook in contact gebleven met mijn vroegere werkterrein. Ik heb altijd met veel plezier bij Heineken gewerkt en doe dit nog steeds. Maar ik heb nu, ge zien mijn leeftijd, nog de moge lijkheid van werkkring te ver anderen. Heineken en de vele mensen die ik hier heb leren kennen, zal ik met warme be langstelling blijven volgen." Nieuw lid In de buitengewone vergade ring van aandeelhouders van 14 juni is drs. L. Schouten (43) be noemd tot nieuw lid van de Raad van Bestuur. Hij zal per 1 september in dienst treden. De heer Schouten krijgt verant woordelijkheid voor de functie Financiën binnen de Raad van Bestuur. De heer Schouten werkt nu nog als lid van de Raad van Bestuur bij Volvo Car B .V. in Helmond. Daar is hij verant woordelijk voor de financieel- economische sector en auto matisering. Voor die tijd heeft hij achtereenvolgens gewerkt bij het familiebedrijf Schouten Granen, DSM en Macintosh N.V. De heren Van Thijn en Heineken zetten beiden hun handtekening op een koperen herinneringsplaquette. Daar mee was de opening officieel een feit. Dit gebeurde in de brouwzaal, het oudste nog be staande gedeelte van de voor malige Heineken brouwerij aan de Stadhouderskade. De geno digden, onder wie mevrouw R. Lubbers, hadden een plaatsje gezocht tussen de roodkoperen ketels van het oude brouwhuis. Cambrinus De opening werd ingeleid door Cambrinus, de aartsvader van het bier. De rol van Cambrinus werd gespeeld door de journa list en feestredenaar Pierre Huyskens, die zich voor de ge legenheid had gestoken in een middeleeuws kostuum. ('Cam brinus' was, zo wordt aangeno men, de bijnaam van de bierlief hebber Hertog fan de Eerste van Brabant (1253-1294).) Hij besteeg de trappen terwijl ge schal klonk van twee trompet- De officiële opening weid verricht door burgemeester Van Thijn en de heer Heineken ten. De blazers leken zo te zijn weggelopen uit een schilderij van Frans Hals. Bij navraag ble ken het echter twee collega's te zijn van de Heineken Fanfare. Het gevolg van 'hertog' Huys kens bestond verder uit twee herauten, die elk een bierpul op een kussen binnenbrachten. (lees verder op de pagina's 4 en 5)

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 3