Henk van de Berg wint '64.000 gulden-vraag' Ziek tijdens vakantie, wat dan? Bunnik Henk van de Berg, groepsleider Intern Transport bij Vrumona weet heel veel van het onderwerp circus af. Dat konden Vers van 't Vat-lezers al opmaken uit zijn hobby-ver- haal in het oktober-nummer van 1989. Die circuskennis heeft hem overigens geen windeieren gelegd. Want Henk is winnaar geworden in het spelprogramma 'De 64.000 gul den vraag' van Jos Brink, dat op RTL4 is te zien. In deze quiz moet de deelne mer een aantal vragen beant woorden die gaan over zijn of haar speciahteit. Heeft de deel nemer alle vragen goed, dan kan hij of zij zich meteen ver heugen op een groot geldbe drag. Dat bedrag kan worden verdubbeld door de volgende week weer mee te doen. Henk van de Berg bracht het zo in vijf afleveringen tot het maximum te winnen geldbedrag: 64.000 gulden. Echt makkelijk ging dat toch ook weer niet. Henk: "In totaal ben ik acht a negen maan den kwijt geweest aan studie voor deze quiz. Bovendien wa ren het geen gemakkelijke vra gen. Een voorbeeld: ik heb zelf thuis 25 uur videoband over het circus van Boltini. Daaron der zit ook filmmateriaal van het Polygoon journaal en de NOS. Niettemin kreeg ik tij dens de quiz videobeelden te zien, die ik nog nooit gezien had. En daar ging dus ook de vraag over." Hoe kwam Henk eigenlijk bij de show terecht? "Mijn vrouw had mij opgegeven voor een nieuwe quiz van Ron Brandste- der over iemands hobby. Lange tijd hoorden we daar niets over, totdat ik een brief kreeg van Joop van den Ende Produkties waarin ik werd gevraagd om een screentest te doen voor een nieuw spelprogramma van Jos Brink. Daar zijn toen zo'n 25 - 30 vragen op mij afgevuurd. Joop van den Ende Produkties is het onderwerp 'circus' toen verder gaan uitdiepen en zo kwam ik uiteindelijk op de re servelijst voor de quiz te staan." Henk van de Berg over Jos Brink. Een hele aardige man, die echt wars is van elke sterallure." Op de tweede foto wordt Henk (links) gefeh- citeerd met zijn prijs door Toni Boltini (midden) en Jos Brink (rechts) Spaarrekening Dathet niet bij die reservelijst is gebleven, weten we intussen al. Wat gaat Henk nu met het ge wonnen geld doen? "Ik zet het op de Heineken Spaarreke ning", zegt hij zonder aarzeling. "Op die manier kan ik het be waren totdat ik het bedrag er gens voor nodig heb." Zelfs als u op vakantie bent, kunt u wel eens ziek worden, hoe vervelend dat ook is. Als dat gebeurt, kunt u toch uw vakantiedagen terugkrij gen. Maar dan moet u zich wel aan bepaalde regels houden. Ziekmelden Als u tijdens uw vakantie in het buitenland ziek wordt, dan kunt u zich ziekmelden bij de vestiging waar u werkt. Vergeet u niet het vakantieadres door te geven, zodat u bezocht kunt worden. Bent u in Nederland op vakantie, dan moet u zich te lefonisch vóór 9.30 uur ziek melden bij de vestiging waar u werkt. Als dat niet mogelijk is, kunt u zich ook per expresbrief ziekmelden. Bent u weer beter, of bent u in middels weer van uw vakantie thuis, meldt dat dan meteen. Ook als u na uw vakantie weer gaat werken. Uw recht op vervangende va kantiedagen of gedeelten daar van vervalt, als de ziekmelding door de bedrijfsarts of -vereni ging niet wordt geaccepteerd of als u zich niet aan de ziekte verzuimvoorschriften heeft ge houden.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 29