Oort en vergoedingen Koffie thee gratis Prijsuitreiking Ideeënbus Oort heeft naast een belastingherziening ook gevolgen voor een aantal vergoedingen dat Heineken aan zijn werknemers geeft. Dan hebben we het onder meer over vergoedingen voor het woon-werkverkeer, de zakelijke kilometers, telefoonkostenvergoeding. Oort stelt dat slechts tot een bepaald bedrag een vergoeding belastingvrij mag worden gegeven. Dat betekent voor Heineken dat een aantal vergoe dingen volgens Oort bovenmatig is en dat over het bovenmatige belasting moet worden betaald. Uitgangspun ten voor Heineken zijn ten eerste: Heineken bemoeit zich niet met de relatie tussen de bscus en de werk nemer. De individuele werknemer wordt over het bovenmatige belast en niet het bedrijf. Ten tweede: Heine ken wil de hoogte van de huidige ver goedingen in stand houden. Het is dus mogelijk dat werknemers per 1 janua ri 1990 een lagere netto vergoeding krijgen. De vergoeding van het woon werkverkeer van medewerkers die tussen 0 en 10 kilometer van het be drijf af wonen moet volgens de fiscus volledig worden belast. Heineken geeft hetzelfde bmto bedrag maar er blijft minder netto over. De zakelijke kilometervergoeding bo ven de 0,44 (bedrag vastgesteld door Oort) wordt ook belast. In overleg met de COR is door Heineken voor de eer ste 5000 zakelijke kilometers een overgangsregeling vastgesteld. De ta rieven hierover worden verhoogd (met een afbouw in het tweede jaar). In het eerste jaar is de verhoging gemid deld 0,10 en in 1991 gemiddeld 0,05. De exacte bedragen zijn te vin den in een brief over dit onderwerp die u half december is toegestuurd. Let op: in december zult u een extra declaratieformulier moeten invullen voor de periode 1 december tot 1 ja nuari. Vanaf 1 januari 1990 worden de koffie en thee gratis verstrekt. Dat be tekent dat géén inhouding via het salaris meer zal plaatshebben. Koffie en thee behoren daarmee als het ware tot het 'basispak ket' dat de werkgever dage lijks ter beschikking stelt. Amsterdam - Columbus reikte donderdag 23 november op hu moristische wijze de prijzen uit aan de drie prijswinnaars van de Heineken Ideeënbus jubi leumactie. Hij sprak de gelukki ge prijswinnaars persoonlijk toe. De happening had plaats in het Nederlands Scheepvaart Museum in Amsterdam. Co lumbus overhandigde de derde prijs, een vliegvakantie voor twee personen naar Portugal, aan de heer L.P. Stroeve en echt genote uit Zoeterwoude (ge heel links op de foto). De heer L.H. Robben en echtgenote (rechts van Columbus op de fo to) uit Den Bosch namen de tweede prijs in ontvangst, een vliegvakantie voor twee perso nen naar de Canarische Eilan den. Tot slot overhandigde Co lumbus de eerste prijs, een vliegreis met verblijfsarrange- ment naar de Verenigde Staten, aan de heer R.F.M. Oerlemans en echtgenote uit Den Bosch (links van Columbus op de foto). Aan het einde van de prijsuitreiking werd pas dui delijk dat de heer P.C. Schop (di recteur personeelszaken) zich had verhuld in een orgineel kostuum van ontdekkingsreizi ger Columbus.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 19