Fascinating Art Geslaagd muziekfeest Amsterdam - De serie 'Fascina ting Art', die in opdracht van Heineken gemaakt wordt, is bijna klaar. Negen van de twaalf kunstfilms zijn inmiddels ge reed voor vertoning en aan de laatste drie wordt hard gewerkt. De bedoeling is dat de films in maart volgend jaar aan buiten landse televisiestations ter be schikking worden gesteld. De films worden gemaakt ter ondersteuning van het corpora te image van Heineken naar een idee van kunstliefhebber de heer A.H. Heineken. Heineken heeft kunsthistori cus Pierre Janssen de opdracht gegeven voor het samenstellen van de (Engelstalige) serie Fascinating Art. De serie be staat uit twaalf gefilmde por tretten van Nederlandse èn buitenlandse schilders. De ne gen portretten die al klaar zijn, zijn die van de schilders Ver meer, Mondriaan, Van Eyck, Breughel, Rembrandt, Vincent van Gogh, Monet, Cézanne en Seurat. Filmbeelden uit de serie bants Dagblad had het over een onberispelijk resultaat van een jaar intensieve voorbereiding. De Koninklijke Nederlandse Federatie van muziekgezel schappen en de deelnemende orkesten spraken aan het slot hun waardering uit voor de goe de organisatie van het muzi kaal festijn. Den Bosch - Ruim 1.200 mu ziekliefhebbers kwamen 25 en 26 november naar het door de Heineken Fanfare georgani seerde Federatief Concours. Twee dagen achtereen was de grote zaal van het Casino ge vuld met harmonie-, fanfare- en brassmuziek. Het concours, dat werd georganiseerd ter gelegen heid van het dertig jarig bestaan van de Heineken Fanfare, was van hoge kwaliteit. De jury was uiterst tevreden over de stuk ken die werden uitgevoerd. Vier korpsen wisten voldoende pun ten bij elkaar te spelen om te promoveren naar een hogere klasse. Voor Jo van Berkom, se cretaris en lid van de Heineken Fanfare, sprong vooral de pres tatie van de harmonie UNA uit Valkenswaard er uit. "Zij pro moveerde vorig jaar naar de af deling Uitmuntend en gaat nu door naar de Ere-afdeling. Een grote prestatie, waar zeker veel voor gerepeteerd zal zijn." De Heineken Fanfare trad zelf niet op tijdens het concours. "Het is natuurlijk altijd jammer als je geen muziek kunt maken. Maar wij hadden onze handen vol aan de organisatie. En het was een prachtige ervaring om zo'n groot muziekconcours te organiseren", aldus Van Ber kom. Dat het bij de mensen van de Heineken Fanfare in goede handen was, bleek wel uit de vele positieve reacties. Het Bra-

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 12