Colonne 3 ingrapend gewnzigd ZOETERWOUDE - De revisieperiode van colonne 3 is benut om een groot aan tal onderdelen van deze colonne te ver vangen of op zijn minst grondig te wijzi gen. De eerste wijzigingen zijn direct achter de depalletizers zichtbaar. Hier zijn drukloze 'inliners' toegepast. Daar door raken de flesjes elkaar nauwelijks aan wanneer ze naast en achter elkaar moeten invoegen op de aanvoerbanen naar de vullers. Het grootste voordeel van de drukloze inliners is dat het invoe gen nu veel minder lawaai met zich mee brengt dan eerst. Dat de flesjes daardoor ook minder beschadigen, is bijzaak. Want colonne 3 is een exportcolonne, waarop uitsluitend eenmalige flessen worden afgevuld. Scuffing speelt hierbij dus geen rol, want dat ontstaat door slij tage bij langdurig hergebruik van de fles. Achter de pasteur zijn alle hydraulisch aangedreven inspectiebanen vervangen door elektrische banen. Een betere en gemakkelijkere besturing en een aan merkelijk lager geluidsniveau op de werkplek zijn daarvan de gevolgen. Voorts hebben de vier oude etiketteer machines plaats gemaakt voor twee nieuwe etiketteerders, elk met een capa citeit van 65.000 flessen per uur. Ook de ruimte achter de colonne is op vallend veranderd. Een tussenmuur is weggebroken, zodat de palletizer en hoezetrekker/krimpoven niet meer in een aparte ruimte staan. Door een pal- Ie tbaan te installeren, waarop de vork heftruckchauffeurs aan de buitenzijde van de bottelarijhal de benodigde ver pakkingsmaterialen kunnen plaatsen, wordt veelvuldig in- en uitrijden door de De besturingscabine van colonne 3 Een overzicht van de nieuwe etiketteermachines en inliners trucks overbodig. En worden plotselinge werkzaamheden begonnen. Op 7 no- temperatuurdalingen en tochtvlagen vember kon de colonne weer worden op- voorkomen. Eind september is met de gestart. ZOETERWOUDE - Alle deelnemers aan het Heineken Personal Computer project kregen onlangs de mogelijkheid nabestellingen te doen. Heineken's jongste en grootste vereniging, de Hei neken Computer Vereniging, verzorgde dit nabestellingsproject. Zij inventari seerde onder de computergebruikers de behoefte, informeerde bij leveranciers en vergeleek de prijzen. Zo kwam men tot een lijst met na te bestellen accessoi res of uitbreidingsmogelijkheden. Dankbaar maakten leden en niet-leden van HVC hiervan gebruik. Zij bestelden voor maar liefst ruim honderdduizend gulden. De accessoire die het vaakst werd aange kruist op het lijstje van wensen, was de 'muis'. Een apparaatje waar de PC snel ler en eenvoudiger mee kan worden be stuurd, terwijl het bijbehorende teken Afhalen van de bestelde extra accessoires pakket vele mogelijkheden biedt. Ook de lange printerkabel bleek in trek. Een groot aantal PC-eigenaren koos voor de mogelijkheid eigenhandig een extra diskettestation in de PC in te bou wen. Mensen die moeite hadden met het zelf inbouwen van het diskettestation, konden twee weken later voor advies en hulp terecht op een van de twee demon- stratiedagen van HVC. Gezien het grote enthousiasme, wil de HVC nog een keer de mogelijkheid bie den nabestellingen te doen. Dit zal ge beuren in januari en zal alleen mogelijk Uitleg over het inbo 6

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 6