Den Bosch ijzersterk de beste tijdens biljartcompetitie 'Koele Blonde' in Amsterdamse grachten EERSTE PLAATS VOOR BEDRIJFSBRANDWEER DEN BOSCH AMSTERDAM - Op 15 oktober vond in Amsterdam de jaarlijkse Grachtenrace voor roeisloepen plaats. Vijftig teams meldden zich aan de start, waaronder dit jaar voor het eerst de Bossche Heine- ken-ploeg met hun sloep 'De Koele Blonde'. Na de goede prestatie van de bemanning in de Harlingen-Terschelling sloepenrace in mei van dit jaar, behaal den zij ook in de hoofdstad een goed re sultaat. "Met de 21e plaats zijn wij zeer tevreden", vertelt bemanningslid Paul van der Aart. "De roei-omstandigheden waren in Am sterdam een stuk prettiger dan tijdens de sloepenrace in mei. Relatief weinig wind, rustig water en veel publiek. Het grootste voordeel was dat we na 3 uur en 20 minuten roeien met minder blaren in de handen over de finish kwamen." De start van de wedstrijd was in het Oos terdok bij De Pollux, het opleidingsschip van de lagere zeevaartschool. De starter 'schoot' vanaf een Heineken biervilt tel kens vijf schepen weg voor de 22 kilome ter lange tocht. Via het IJ en de Amstel ging het laatste deel van de race door de grachten in de binnenstad. "Het is vooral een gezellig spektakel", zegt Van der Aart. "Veel supporters fietsten op de kade mee. Tot onze grote verbazing kwam een aantal van hen met een mo torbootje naast ons varen. Dat was na tuurlijk een extra stimulans." Heineken was niet alleen met het team uit Den Bosch aanwezig maar ook als sponsor van het evenement. Terwijl de starter zijn werk deed op een Heineken biervilt, wapperde de Heineken vlag in de mast van de Pollux en werd de be manningen na de wedstrijd een glas Hei neken bier aangeboden. In Helmond gingen, op uitnodiging van de bedrijfsbrandweer van de Volvo-au- tofabriek, vijftien korpsen de strijd met elkaar aan. "De ploegen krijgen één voor één dezelfde brand te bestrijden", vertelt de heer Van der Heijden. "De plaats en omstandigheden van de brand worden pas aan de start bekend ge maakt. Deze keer woedde de brand aan de overkant van een sloot. Gelukkig za gen we al snel even verderop een bootje in het hoge riet liggen. Daarmee konden we het materiaal overbrengen." De brand is geen echte brand, maar wordt voor elke ploeg op dezelfde manier in scene gezet met flitslampen en knipper lichten. De heer Van der Heijden: "In het pand waar de brand woedde was het pikkedonker en moesten de aanwezige slachtoffers volledig op de tast worden gezocht en in veiligheid worden ge bracht. Na 45 minuten is iedereen dan ook 'kapot' van de lichamelijke inspan ning, de concentratie en het hoge tempo waarin moet worden gewerkt. Een eer ste plaats is dan een kroon op het werk." uit op een totaalscore van 46 punten. Op de tweede plaats eindigde de vestiging Zoeterwoude met 32 punten. Bunnik, dat vorig jaar de wissel-trofee had ge wonnen, en Amsterdam behaalden de derde en vierde plaats met respectieve lijk 31 en 27 punten. De bedrijfsleider van de vestiging Den Bosch, ir. P. Ha mers, reikte de vier bekers uit. Tegen de prijswinnaars zei hij dat hij wel had ver wacht dat Den Bosch dit keer zou win nen, omdat ze daar sinds september een winnend bier maken: Buckler. DEN BOSCH - Biljarters van de vesti ging Den Bosch hebben de jaarlijkse wissel-trofee gewonnen tijdens de zesde alternatieve sportdagen Biljarten, die dit jaar op 15 en 29 oktober werden gehou den. Den Bosch kwam uit tegen de vesti gingen Zoeterwoude, Bunnik en Am sterdam, en nam al gelijk de eerste dag de leiding met 22 punten. Deze overwin ning liep tijdens de laatste wedstrijddag DEN BOSCH - Verschillende keren per jaar neemt de bedrijfsbrandweer van de brouwerij in Den Bosch deel aan onder linge wedstrijden met collega-bedrijfs- korpsen. "De wedstrijden in Helmond zijn een vast onderdeel geworden van ons wedstrijdprogramma", vertelt korpslid C. van der Heijden. Tijdens de wedstrijden van dit jaar wist de Heine- kenploeg een eerste prijs te behalen. Een van de deel nemers in actie De heer Hamers reikt de wissel-trofee uit aan Ad Bonke, secretaris van de biljart vereniging Den Bosch 15

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 15