DEN BOSCH - Enkele jaren geleden was het ledenaantal van de bridgeclub van Heineken Den Bosch teruggelopen tot een handjevol enthousiaste bridgers. Mede dank zij een bridgecursus op de te levisie is de belangstelling voor het brid gen de laatste tijd echter weer toegeno men. Vooral ook nu de oprichter van de vereniging, de heer C. van Vliet, belang stellenden bridgeles geeft. De Bridgeclub Heineken Den Bosch is daardoor opge bloeid tot een club met inmiddels 23 leden en acht kandidaat-leden. Alle reden dus om het twintigjarig bestaan van de Bos sche bridgeclub feestelijk te vieren. Dat heeft men ook gedaan, en wel op za terdag 12 november met een grote brid gedrive. Omdat hieraan tevens een 'al ternatieve sportdag' was gekoppeld, wa ren de bridgers van andere vestigingen van harte welkom in Den Bosch. In to taal vijftien paren maakten van de uitno diging gebruik en togen de 12e novem ber naar het Heineken Ontspannings centrum. Samen met de dertien Bossche paren werd hier het toernooi afgewerkt. "Een gezellig toernooi", omschrijft pen ningmeester J.P. Sieliakus de bridgedri ve. "Er werd niet met het mes op tafel gespeeld en de wedstrijdleider en arbiter hoefden de gehele middag niet eenmaal in actie te komen." Zoals gebruikelijk is bij een officieel toernooi, werden tevoren de kaartspel len met behulp van een computer ge deeld. Op die manier heeft de speler die bijvoorbeeld aan de noordzijde van tafel 1 zit, de zelfde kaarten in handen als de noordzijde-speler van tafel 2 of 13. Na dat alle uitslagen met behulp van een computer waren verwerkt, bleek dat de heer Van Vliet, de oprichter van de nu 20-jarige bridgeclub, met mevrouw Kaathoven het hoogste puntenaantal had behaald. De 2e prijs ging naar het echtpaar Sieliakus, de 3e naar de heer en mevrouw M. Boef. Zij kregen de prij zen uitgereikt door de voorzitter van de Bossche bridgeclub, de heer B.G. Hannema, die al 20 jaar lid is van de ver eniging. Hij reikte eveneens de sport dagbeker uit. Deze ging naar het team van Den Bosch, gevormd door de paren M. de Jong en J.P. Sieliakus. Van de an dere paren die speciaal voor deze beker hadden gekaart, was het koppel van Zoeterwoude de een na beste, de Rot terdamse afvaardiging kwam op de 3e plaats en de Bunnikse bridgers eindig den als 4e. Gezien het goede verloop van dit eerste zelf georganiseerde grote toernooi, is men zeker van plan volgend jaar op nieuw een grote bridgedrive te houden. Daarvoor zullen zich dan wederom ook bridgers van andere vestigingen kunnen opgeven, die al dan niet in Heineken- verband spelen.

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 14