Heineken heeft eind "W" "W" ~W a derneming opgericht om de activiteiten in China te bunde len. Samen met de Thaise groep Chia Tai en Beverages Investment - op haar beurt weer een samenwerkingsver band tussen Heineken en de frisdrankengroep Fraser en Neave in Singapore - is een belang genomen in de Shanghai Mila Brewery. De heer Oostra bij de uitstallingskast van Reeb De bottellijn van Yimin De heer drs. A. Oostra was degene die voor Heineken zijn naam onder het contract zette. Hij vertelt dat de acti viteiten zich zullen richten op de Yimin brouwerij in Shanghai, waarin de staat een belang heeft van 40%. "Zoals de kranten ook al hebben gemeld, gaat het om een eerste verkenning op de Chinese markt. Wc zijn van mening dat we alleen inzicht in de Chinese brouwindustrie en de cultuur kunnen krijgen door daad werkelijk in China aanwezig te zijn. De Yimin brouwerij, met een capaciteit van 800.000 hl per jaar en met een kleine 1000 medewerkers de grootste brouwe rij van China, biedt ons daartoe uitste kende mogelijkheden", aldus de heer Oostra. Heineken is al een aantal jaren bezig om te proberen voet aan de grond te krijgen in dit gigantisch grote land, waar 1 mil jard mensen wonen. Op dit moment wordt er in heel China 70 miljoen hecto liter bier geproduceerd, maar de ver wachting is dat de vraag enorm zal toene men. "Daarom is het goed om in een vroeg stadium in een dergelijk land aan wezig te zijn. De markt gaat open; de Chinezen zijn bovendien op zoek naar kennis en ervaring, die ze alleen in het buitenland kunnen vinden. Men beseft heel goed dat men het niet redt zonder buitenlandse know-how en men gaat nu, heel pragmatischop zoek naar partners. Het was trouwens erg plezierig zaken doen. De Chinezen waren zeer open in hun onderhandelingen en vroegen niet alleen ons te vertellen wat wij wilden, maar gaven zelf ook duidelijk aan waar hun gedachten naar uitgingen. Een com promis was vrij makkelijk te bereiken. Heineken is bij mijn weten de eerste brouwerij die aandelenkapitaal heeft in Een kijkje in Shanghai, de lokatie van de Yiminbrouwers 23£- Hemeken neemt d 12

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 12