Montecillo door Spanjaarden gekozen tot beste Rioja Vernieuwde Royal Qub Bitter Lemon en Ginger Ale bij Vrumona "VMJÉ degas Montecillo. Deze wijn wordt voor Nederland geïmporteerd door Wijnhan del Reuchlin. De wijnproeverij werd uitgezonden door de SpaanseTV. Aan het programma werkte het INDO mee, een overheidsin stituut dat het kwaliteitspredikaat Deno- minacion de Origen van Spaanse wijnen controleert. De jury kende de meeste punten toe aan de rode Vina Cumbrero uit 1982 vanwege zijn kwaliteit en prijs. De kwaliteit wordt bereikt door mini maal 2 jaar rijping, waarvan een jaar la- gering op fust en 1 jaar rijping op fles. Be kend zijn de omschrijvingen die wijn proevers aan de wijnen weten te geven. Zo staat de prijswinnaar te boek als een "soepele, vlezige Rioja, flink sappig, met een mooie houttoon en aanzienlijk van kleur". Wellicht een aardig zomers idee..De rode en witte Rioja van Bode gas Montecillo zijn ook in de personeels- uitgiftemagazijnen te koop. 'Royal Club Bitter Lemon, vernieuwd: de lekkerste!' en 'Royal Club Ginger Ale, vernieuwd: 'n ontdekking!' Met de ze slogans introduceerde Vrumona me dio 1 juli twee verbeterde frisdranken. "De smaak van Royal Club Ginger Ale gaat meer naar de smaak van de origine le Ginger Ale, vertelt de heer F.R.J. Dorshorst, product manager Royal Club. Door toevoeging van onder ande re wat meer gember is de smaak wat scherper geworden". Ook de smaak van bitter lemon is veranderd en voldoet nu aan de eisen die de hedendaagse consu ment in smaaktesten aan ons duidelijk maakte", aldus de heer Dorshorst. De vernieuwde smaken volgen boven dien op de toenemende belangstelling van de consument voor de beide frisdran ken. De totale vraag naar bitter lemon steeg in 1986 met 17 procent terwijl de markt voor ginger ale met 5 procent toe nam. Wie aan Zuid-Europa denkt, denkt al snel aan wijn. Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal kennen vele wijnstreken. Voor de wijnkenner betekent dat nog meer verschillen in bouquet en afdronk. Zo kent de Spaanse wijnstreek Rioja ve le goede wijnhuizen, die ieder hun eigen wijnen op de markt brengen. Het is aan de genieter van Spaanse wijnen om daar uit de beste te kiezen. Om hem daar een handje bij te helpen, is onlangs een Rioja wijnproeverij gehouden. Maar liefst twintig Rioja-wijnen zijn vergeleken. Daarbij werd gelet op de kwaliteit en de verhouding tussen de kwaliteit en het be drag dat ervoor betaald moet worden. Op de eerste plaats eindigde de 'Monte cillo Vina Cumbrero 1982. tinto' van Bo-

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 13