Bossche vvielertoerclub Alweerweg op de pedalen Wie zeilt er mee? STRIJD OM DE HEINEKEN BOKAAL: Zo voer het echtpaar Hoepman vorig jaar naar de overwinning Vorig jaar organiseerde de heer Metzlar van zeilschool Orion voor het eerst een zeilwedstrijd op de Kagerplassen voor Heineken-medewerkers. Inzet was de Heineken Bokaal. Resultaat: een grandioze dag met 32 zeilers die verwoed om deze trofee streden. Binnenkort, op zaterdag 29 augustus om precies te zijn, zal deze strijd om de Heineken Bokaal voor de tweede maal plaatsvinden. Om ieder zoveel mogelijk een eerlijke kans te geven, zijn er dit jaar twee klassen ingesteld. Een voor de mensen die ervaring hebben met wedstrijdzeilen (de A- klasse) en een voor zeilers zonder wedstrijdervaring. Uiteraard is ook bij deelname in de B-klasse redelijke zeilervaring vereist. Wedstrijdervaring of niet, de sportieve recreatie staat voorop. De wedstrijd zal worden verzeild in de standaard 16 m2. De kosten bedragen 25,- per persoon. Heineken medewerkers die belangstelling hebben voor deelname op 29 augustus, kunnen zich (eventueel met fokkemaat, die overigens niet bij Heineken werkzaam hoeft te zijn) vóór 15 augustus a.s. aanmelden bij de heer A.M. Prins van de afdeling intern transport te Zoeterwoude.Telefonisch is de heer Prins te bereiken onder nummer 071-814110. Ook nadere informatie over deze zeilwedstrijd kunt u aanvragen bij de heer Prins. Gehuld in wit-groen-rode wielerkleding stapten op 26 juni 14 mannen en 1 vrouw van Heineken wielertoerclub Alweerweg op de pedalen van hun racefietsen voor een toertocht van drie dagen. Nadat de Bossche bedrijfsleider, de heer P. Hamers, op het brouwerijterrein het startschot had gelost, voerde de tocht richting België. Dat de toerfietsers aan de rustpauze toe warenop circa 75 kilometer van de start, bleek overduidelijk. Met fiets en al kwam de heer Van Kol letterlijk het plaatselijke café binnenrijden, zo'n dorst had hij. Drie kwartier later was het gezelschap voldoende op adem gekomen om de tocht voort te zetten naar mouterij Albert in Wijnegem. Hier werden zij hartelijk ontvangen door de heer R. W. Welmers. De Bosschenaren kregen hier later op de dag niet alleen een barbecue aangeboden, maar ook een rondleiding door de mouterij. "Heel interessant" zegt Alweerweg-voorzitter H. Böhmermann, "wantje krijgt niet vaak de gelegenheid zo'n mouterij te bezichtigen." Over wegen die steeds slechter en een terrein dat steeds glooiender werd, togen de toerfietsers een dag later met frisse moed terug naar Nederland. Naar Maastricht wel te verstaan, want daar stond een ontvangst bij brouwerij De Ridder op het programma. "Schitterend om te zien", zo verwoordt Böhmermann de indruk van het hele gezelschap", juist omdat het zo overzichtelijk is." Omdat er de volgende dag nog 132 kilometer moest worden afgelegd (van de in totaal 400 kilometers), maakte men het 's avonds in Maastricht niet al te laat. Half vier 's middags was het tenslotte zover dat de gehele ploeg, inclusief clublid Theo deVries, die hen in Valkenswaard tegemoet was gereden, weer op het Bossche bedrijfsterrein aankwam. Dat was het einde van een in alle opzichten geslaagde tocht. Startschot door bedrijfsleider Hamers. Aankomst bij Brouwerij De Ridder in Maastricht. 11

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 11