Zestig deelnemende teams aan het Sevens toernooi Amstel opnieuw present bij Olympia's Tour BOKMA i] PEPSI Voor de zestiende maal werd het Heineken Rugby Se vens Toernooi georganiseerd door de Rugbyafdeling van de Amsterdamse Atletiek Club. Op 16 en 17 mei bonden maar liefst zestig binnen- en buitenlandse teams de strijd aan om de "Zilveren Pier", een replica van de pier van Umuiden. Het Heineken Sevens toernooi ge niet grote bekendheid. Dat blijkt o.a. uit de deelname van 5 Italiaanse ploegen, 3 Franse teams en teams uit België, Duitsland, Zweden en uiteraard Engeland. Ook de Nederlandse Nationale Selectie deed mee. Een ploeg die onder leiding van Bondscoach Dik Jansma dit jaar al heel wat ervaring opdeed tijdens de Hong-Kong Sevens en Sidney Sevens. Winnaar van het toernooi werd het team Golden Oldies uit Groot Brittanië. De prijs werd uitgereikt door K.J. Strop, van Pu blic Relations Nederland. Voor de zes-endertigste keer is Olympia's Tour, de inter nationale wielerronde van Nederland, verreden. Dat gebeurde van 23 tot en met 31 mei. Traditiegetrouw was ook Amstel weer aanwezig. Niet alleen dat via reclame borden, spandoeken en affiches reclame werd gemaakt voor dit biermerk, ook de jurywagen en de bezemwa gen werden door Amstel beschikbaar gesteld. Een zestal vrij jonge Amstelrenners te weten Rudi Nagengast, Anjo van Loon, Johan Kruithof, Eric Cent, Andrje van Wijngaarden en Ralph Moorman, hebben Olympia's Tour gereden. Begeleider Arie Hassink ver telt dat de Amstelrenners veel pech hebben gehad. Juist omdat het de laatste keer is dat de Amstelpioeg aan Olympia's Tour meedeed, had men gehoopt op een be ter resultaat. Hassink: "Zo'n laatste keer, daar stel je je wat van voor maar Ralph Moorman, rijdend in de berg- trui, kwam de vierde dag in een valpartij terecht en kneusde drie ribben. Anjo van Loon scheurde meteen de eerste dag een spier in z'n kuit. Voor deze beide ren ners was daarmee deTour ten einde. Winnen konden we niet (meer), daarom hebben we ons op dagsuccessen ge richt. En voor een ploeg met een gemiddelde leeftijd van 19 jaar is de Olympia's Tour vrij zwaar. Desalniette min is er formidabel gereden." Ging vorig jaar de eer naar de Oostduitse ploeg, dit jaar bleef de prijs in Ne derland. Winnaar van Olympia's Tour werd Jos Bol.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 25