Nederland viert feest op 30 april Spannend schouwspel voor Scheveningse kust Oude stip jazz in Gorinchem Bijna de complete wereldtop van de surfwereld was aanwezig bij de 'World Invitational', een zesdaags surfevenement voor de kust van Scheveningen. In to taal hebben circa 100.000 belangstellenden de ver richtingen van de 64 deelnemers gevolgd vanaf het Scheveningse strand. Omdat de World Invitational verschillende onderdelen kende, kon men iedere dag rekenen op een ander schouwspel. Snelheid stond voorop bij het onderdeel 'courseracing'. Bij de slalom ging het meer om behendigheid, terwijl salto's en an dere ingewikkelde vrije figuren vereist waren bij 'wa ve performance'. De eerste plaats ging uiteindelijk naar de grote favoriet van dit evenement, wereldkam pioen Robby Nash. De tweede plaats was voor Björn Dunckerbeck (een voor Spanje uitkomende Neder lander) en de derde voor landgenoot Stephan van den Berg. In verband met de verwachte grote belangstel ling was door reclame service een grote tent op het strand geplaatst met extra bierbuffetten. Elk jaar vinden er op Koninginnedag in het hele land vele festiviteiten plaats. Dat varieert van vrijmark ten, waarbij men probeert z'n oude huiswaar aan de man te brengen, tot grote evenementen. Dit jaar was het zo druk dat de afdeling Reclame Service op 30 april geen parasol meer in huis had, laat staan een tap- of koelinstallatie. Een evenement waar onder andere reclamemateriaal stond opgesteld, was Jumping Heerhugowaard onderste foto, een regionaal con cours hippique. Net als in andere plaatsen in het land, viel ook hier op dat de toeschouwers op Koninginne dag doorgaans niet al te lang bij één evenement stil blijven staan maar van festiviteit naar festiviteit trek ken. Of er ook sprake was van een komen en gaan op het Amsterdamse Spui, was moeilijk te beoordelen. Van 's ochtends tot middernacht stond het hier name lijk zwart van de mensen bovenste foto. En al die tijd stonden de tapkranen van de cafés Hoppe en De Zwart niet stil. Voor deze gelegenheid had men dan ook diverse bierbuffetten op het plein zelf geplaatst. Uit de taps van Hoppe stroomde Amstel bier, terwijl De Zwart zowel Heineken- als Ridder tapte. Wereldberoemde jazzmusici had men gecontracteerd voor het 15e Oude Stijl Jazz Festival in Gorinchem. Wanneer dan ook de weergoden meewerken, is suc ces verzekerd. Dat bleek onder meer tijdens de kroe gentocht. Zo'n 4.500 jazzliefhebbers trokken in groe pen langs de 23 deelnemende horecabedrijven (waar van 18 Amstel- en Heinekenzaken). Vreemde eend in de bijt daarbij was de Italiaanse ijssalon Busato. Het ijsetend publiek kon hier swingen op de klanken van 'The cosa nostra jassgang'. Een van de hoogtepunten van deze jazz-vierdaag- se vormde het concert van Lillian Boute in de Grote Kerk.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 29