miyata Michel Cornehsse de ster in ZwoDe Eric Calmes beste in geïmproviseerde jazz Duitse combinatie als een veertje de lucht in Sterke renners waren afgevaardigd naar de 27e Ster van Zwolle op 7 maart. Want deze wielerwedstrijd voor amateurs is dè openingswedstrijd van het ama teurseizoen. Er is geen sponsor, ploegleider of wielren ner die niet graag de overwinning van zo'n eerste wed strijd zou willen smaken.Tenslotte is het goed voor de naam en het moreel van de ploeg. Ook Amstel-ploeg- leider Herman Krott, goed hersteld na zijn hartopera tie, had vanzelfsprekend een aantal Amstel-renners naar de Ster afgevaardigd. Pas op zo'n dertig kilome ter van de finish wist Bob Rijkenberg uit het inmiddels uitgedunde peloton te ontsnappen.Twee anderen kon den zich bij hem aansluiten: Theo Akkermans en -uit de Amstel ploeg- Michel Cornelisse. De koers werd pas op het laatste moment beslist. Cornelisse was van de drie de beste sprinter, zodat de Amstel- ploeg een goede seizoensstart heeft gemaakt. NaWolterWierbos, Paul van Kemenade en Jan Kuiper was het dit jaar de bassist Eric Calmens die door een deskundige jury werd uitgeroepen als winnaar van de Heineken Podiumprijs. De technische kwaliteiten van zijn zwevend basspel, zijn kwaliteiten als componist/ arrangeur en zijn openheid voor allerlei stromingen binnen de geïmproviseerde muziek waren voor de ju- de argumenten Calmes de prijs toe te kennen, andere jaren reikte hoofd Public Relations R.G.H. Elfrink, de bij de prijs behoren kristallen bierpul en de geldprijs van ƒ3000,- ait namens Heineken Nederland. Het recent gehouden Indoor Brabant zal ongetwijfeld de geschiedenis ingaan als het eerste concours hippi- que, waarbij op mysterieuze wijze een kostbaar springpaard uit de stallen werd ontvreemd. Maar er waren ook veel positieve zaken uit de Bossche Vee markthallen te melden. Zoals het grote bezoekersaan tal, circa 50.000 verspreid over de vier toernooidagen, en goede sportieve prestaties. Een prestatie van for maat werd duidelijk neergezet in de internationale puissance. Deze door Heineken geadopteerde ru briek is altijd een van de spektakelstukken van Indoor Brabant. Ook dit keer bleef tot op het laatst toe span nend welke combinatie foutloos over 'de' 2,25 meter hoge muur zou springen. In de vierde -en laatste- bar rage waren nog drie ruiters over. Onder hen onze land genoot Bert Romp. Zijn paard Pasquino bleek echter niet opgewassen tegen de springcapaciteiten van Stan. Als een veertje vloog deze als het ware over de flinke hindernis. Stan kreeg daarvoor later de Heineken-de- ken omgehangen, zijn berijder Jürgen Kenn werd door hoofd horecagebied Midden-Brabant H.J.M. Duijnstee beloond met de Heineken-prijs. Op de foto Kenn, Stan en de gigantische muur.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 25