HOUDBAARHEID Flensjes met advocaat zich te stabiliseren. Maar ondanks het teruglopen van de gehele markt, heeft de omzet van Zwarte Kip zich bijna verdubbeld" vertelt de heer Vervelde. "Jaarlijks wordt er in Nederland ruim 4,5 miljoen liter advocaat geconsu meerd. Het merendeel wordt verkocht in de supermarkt. Advocaat is name lijk een zwakalcoholische drank (min der dan 15 vol. alcohol) en mag dus net als bier, wijn en sherry in de super markt worden verkocht. Daarnaast is Zwarte Kip natuurlijk verkrijgbaar bij de slijters en binnen de horeca. In dat laatste kanaal heeft Zwarte Kip een marktaandeel van rond de 50%." Brandsmanager Vervelde en junior- brandsmanager L.P. Kampinga hoe ven geen seconde na te denken over de vraag waaraan Zwarte Kip z'n succes dankt. "Allereerst is het gewoon een echt goed, kwaliteitsprodukt. Verder is het 't enige merk met zo'n sterke merkon- dersteuning. Dat heeft tot gevolg dat Zwarte Kip de bekendste is in zijn seg ment. Wie 'advocaat' zegt, zegt eigen lijk 'Zwarte Kip'." Hoe dit GWN-produkt ondersteund wordt, heeft u ongetwijfeld regelmatig gezien. De televisiecommercials 'lek ker langzaam', de grote kleurenadver- tenties in de dag- en weekbladen en de opvallende gele displays in de winkel, brengen Zwarte Kip veelvuldig onder de aandacht van de (potentiële) consu ment. Niet altijd, of beter gezegd: meestal niet, wordt Zwarte Kip gepre senteerd als een produkt dat je alleen uit een (wijd) borrelglas kunt lepelen. Veel meer ligt het accent op de andere toepassingsmogelijkheden van Zwarte Kip. Onder het motto 'Toetjes met Kip' en 'Toetjes met een tic' (een bijlage bij het tijdschrift Margriet) werd een groot aantal mogelijkheden uiteengezet voor verwerking in desserts en in mix dranken. "Uit die recepten blijkt dat Zwarte Kip zich heel goed leent voor toepassing in desserts. In het gebruik van Zwarte Kip voor desserts is duidelijk een flinke toename te zien. Geleidelijk aan is Wie tijdens een verjaardag of an dere gezellige bijeenkomst een fles Zwarte Kip tevoorschijn haalt, zal zien dat er belangstel ling voor is. Maar het is niet noodzakelijk te wachten op een feestje alvorens een fles te ope nen. In de koelkast, staand be waard, heeft een geopende fles een houdbaarheid van 3 maan den. Een ongeopende fles blijft zelfs 1 jaar goed. Mits die donker en koel wordt bewaard. Voor het gebruik dient u altijd even te schudden. daarmee de bekendheid van het pro dukt vergroot. Ook mannen merken dat ze het lekker vinden. Het vooroor deel dat advocaat uitsluitend iets is voor vrouwen, en dan ook nog eens voor de ouderen onder hen, wordt daardoor langzamerhand minder. Het succes van Zwarte Kip bewijst dat." 100 g bloem snufje zout 3 eieren 1/21 melk 70 g boter of margarine 1/2 fles advocaat 1 doosje kwark poedersuiker Zeef de bloem met zout in een kom. Maak in het mid den een kuiltje en breek daarin de eieren. Begin vanuit het midden te roe ren en voeg geleidelijk aan de melk toe. Zo ont staat een glad beslag. Bak hiervan in de boter +15 flensjes. Laat de boven kant van de flensjes droog worden voor u ze keert. Leg de flensjes op een schotel, bedek ze met een mengsel van advocaat en kwark en leg daarop een volgend flensje. De bo venste laag bestaat uit een flensje bestrooid met poe dersuiker. Snij de taart in punten, die u serveert op bordjes.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 17