een hoogvlieger van de GWM CALORIEËN Binnenkort is het weer Pasen. Pasen betekent paashazen en eieren. Vooral veel eieren, in velerlei variëteiten, 's Ochtends zacht gekookt op een fleurig gedekte ontbijtta fel, 's middags als chocolade-eitje bij de thee. En s avonds in het toetje, zo uit de fles Zwarte Kip. Een 'eiiger pro- dukt om te borrelen is nauwelijks te bedenken: Zwarte Kip advocaat. Geen wonder dat dit GWN-produkt rond om Pasen altijd een piek in de verkoop kent. Zwarte Kip: eieren per liter. Een derde belangrijke smaakmaker is suiker. Een natuurlijk verdikkingsmiddel zorgt voorts dat ad vocaat 'lekker dik' is. In ons land zijn er circa veertig advo- caatmerken, waarvan 5 'grote' mer ken. Veruit de grootste en verreweg de bekendste is Zwarte Kip. "De totale advocaatmarkt is de laatste tien jaar teruggelopen. Nu lijkt deze MK dvocaat is een produkt dat we MM allemaal kennen. Vroeger, als kind, zagen we hoe tijdens oma's verjaardag de dames in het gezelschap langzaam de geelgevulde glaasjes leeglepelden. Toch is advocaat beslist niet alleen een drankje voor oudere vrouwen. "Het is heel typisch" zegt brandsmanager N.A. Vervelde. "Advocaat heeft heel lang een oma-achtig image gehad, niet mannelijk. Toch gaat het verhaal dat advocaat van oorsprong door mannen is ontdekt èn werd gedronken. De West-Indiëvaar ders zouden een drank hebben leren kennenop basis van avo cado en alcohol. Die viel zo in de smaak dat de zeelui, toen ze weer thuis waren, de drank zelf wilden (na)ma- ken. In Nederland kende men natuur lijk geen avocado's. In plaats daarvan gebruikten ze eieren." Of het verhaal nu werkelijk op waar heid berust of niet, feit is dat het ei nog steeds het belangrijkste ingrediënt is van advocaat. Samen met brandewijn uiteraard, dat advocaat het warenwet- telijk bepaalde minimumalcoholgehal te van 14 moet geven. In het Likeur- besluit is overigens ook vastgelegd dat 1 kilo produkt ten minste 100 gram ei geel moet bevatten. Ofwel 6 (flinke) Voor uw lijn hoeft u niet al te bang te zijn. 1 glas Zwarte Kip advocaat bevat 420 joules/100 calorieën. Dat is evenveel als 1 klein glaasje zoete likeur of 1 glas witte wijn. (Slagroom als garne ring hebben we hierbij niet mee gerekend!)

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 16