Café De Duif ook in eigen land Tour Culinair in het teken van bronwater: Sourcy is erbij Kennismaking met koningin kjw*cy sóuRcy Wat vijf jaar geleden begon als een grap, is langzamer hand uitgegroeid tot een serieus evenement: Tour Culinair. 6, 7 en 8 juli stapte de wielertoerclub van horeca-ondememers, horeca-organisaties en gastrij- ders uit de horecabranche weer op de fiets voor een tocht doorTwente en de Achterhoek. Dit jaar stond in het teken van de bronwaters. Daarom had Sourcy de tweede dag 'geadopteerd'. Dat uitte zich in attenties die op de hotelkamers van de deelnemers waren neer gelegd, zoals een badhanddoek en een stropdas van Sourcy, Onderweg was er de koelwagenwaar de wiel renners gehoor gaven aan de oproep 'het één doen, het ander drinken' en zich laafden met ons bronwater. Tot slot lag er aan de finish voor de drie beste toerrij ders wielerkleding in Sourcy-kleuren klaar. Deze werd overhandigd door hoofd van het horeca- gebied Gelderland/Overijssel, de heer L.P.M. de Jonge. Bijna wekelijks werden in de afgelopen periode roeiwed- strijden georganiseerd. De strijd om de Holland Beker bijvoorbeeld, op 29 juni, die precies honderd jaar gele den voor de eerste keer heeft plaatsgevonden. Een dag later werd op dezelfde Amsterdamse Bosbaan het start sein gegeven voor de wereldkampioenschappen roeien voor studenten. Voor de Nederlandse afvaardiging waren op de Bosbaan enige goede resultaten weggelegd. Zo wist de heren dubbel-vier op de 2000 meter een nieuw internationaal baanrecord te vestigen, terwijl de dames bij de twee-zonder en de dubbel-twee de snelste tijd op hun naam schreven. Evenals bij de Holland-Beker en de Nederlandse kampioenschap pen, twee weken later, waren langs de waterkant de bekende rode Heineken-borden bevestigd. Tijdens de WK voor studenten was er voor de genodigden tevens de mogelijkheid het bruine café te bezoeken, dat bij de Amsterdam-promotie in het kader van de Olympische Spelen onder de naam 'De Duif' als ontmoetingspunt dient voor onder meer leden van de Olympische comités. Dat Heineken zozeer bij de roeisport betrokken is, dat er zelfs een 'Heineken Roei-Vierkamp' bestaat, bleek uit een speciale folder, die tijdens dit evenement aan officials en deelnemers werd uitgereikt. Voordat koningin Beatrix op 19 juni een werkbezoek bracht aan de provincie Utrecht, had zij de wens te kennen gegeven te willen praten met een aantal Marokkanen die in ons land werkzaam zijn. De gemeente Werkhoven kreeg het verzoek enige van haar Marokkaanse inwoners voor dit doel uit te nodi gen. Tot het zestal dat van het gemeentebestuur van Werkhoven hiertoe de uitnodiging kreeg, behoorden ook drie Marokkanen die bij Vrumona werken. Het waren de heren M. A. A. Doudou van de afdeling ver pakken en de heftruckchauffeurs M. Asaksak en M.B.M. El Azzouzi (respectievelijk sinds 1964, 1970 en 1972 in dienst van Vrumona) met wie de koningin een gesprek voerde. Belangstelling toonde de konin gin onder meer voor het aantal jaren dat de heren in Nederland wonen, hun woonsituatie, het werk en de taal. Aansluitend had de koningin ook een gesprek met hun echtgenotes. Op de foto op de rug gezien twee heren die niet bij Vru mona werken. Daarnaast van links naar rechts de heren DoudouAsaksak en AzzouziRechts van de koningin de heer J.H. Havekes van de perso- neeldienst in Bunnik.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 29