Café Hoppe zelfstandig Binnenhof houdt barbecue Drukke tijden voor Nederlandse wielrenners Record-aantal deelnemers aan Vierdaagse van Nijmegen up». AI in 1670 was in het hoekpand aan het Spui te Amster dam een proeflokaal gevestigd van de firma Wed. A. Hoppe, een likeurstokerij. In 1939 startte de heer H. Mustert een café, naast het pand, dat eigendom was van zijn ouders. Tien jaar later kocht hij ook het hoek pand en sloeg hij een deur tussen de twee panden, zodat de bedrijven op één vergunning konden lopen. Tot 1982, het jaar van zijn overlijden, was Harry Mustert eigenaar van het inmiddels legendarische en tot ver over onze grenzen bekende café. In dat jaar nam Heineken het pand over. Nu, per 1 juli jl. is de exploitatie van café Hoppe overgenomen door de heer H.A.J. Bos, die sinds vier jaar adjunct-directeur/ bedrijfsleider van Hoppe is. De overname werd feestelijk gevierd in aanwezigheid van vele trouwe Hoppe-bezoekers. Ook de spanwagen was op het Spui. Voor deze speciale gelegenheid was de tapkraan aan de achterzijde van de spanwagen geopend, waar van dankbaar gebruik werd gemaakt. rVi-fl Tm 1 Op 26 juni vond op het bekende Binnenhof een barbe cueparty plaats voor politici, ambtenaren en andere respresentanten uit de landspolitiek. Deze barbecue wordt jaarlijks georganiseerd door het Voorlichtings bureau Vlees, in samenwerking met het Bedrijfschap Slagersbedrijf en het Bedrijfschap voor de Detailhan del in Alcoholhoudende Dranken. Deze laatste ver zorgt de verstrekking van wijnen uit diverse landen. Voor het eerst was er bij deze bijeenkomst ook een aantal Heifteken parasols zichtbaar temidden van de barbecuekramen. Ons concern was hierbij namelijk aanwezig met buffetten waar zowel Heineken bier als een aantal frisdranken uit het Vrumona-assortiment verkrijgbaar waren. Mede door het fraaie zomer weer was de opkomst op deze barbecue groot en het geheel zeer geslaagd te noemen. Dit jaar is een record bereikt bij het aantal deelnemers aan de 70e Vierdaagse van'Nijmegen. Bijna 29.000 wandelaars uit maar liefst 36 landen -waaronder Nepal, Guinee-Bissau, Korea, Sri Lanka, Trinidad, Japan en Vietnam- hadden dat ene doel voor ogen: het Vierdaagsekruisje. De eerste dag begon niet zo goed. Het was erg mistig en vooral de vroege 50-kilometer starters hadden hier veel hinder van. Misschien lieten daarom 422 deelnemers het op de eerste dag al afwe ten. Wellicht ook was de warmte de oorzaak of onvol doende voorbereiding van de lopers. De wandelaars die de eenmaal aangetrokken stoute schoenen aan hielden, werden aangemoedigd door honderden toe schouwers die zich langs de route hadden opgesteld. Nog nooit in de geschiedenis van de Vierdaagse is het voorgekomen, dat meer dan 25.000 wandelaars de Vierdaagse uitliepen. Dit jaar waren het er zelfs 26.485. Onder hen was ook weer een aantal Heineken medewerkers (zie ook pagina 19). Op een andere manier was de brouwerij aanwezig met het traditio nele vuurwerk, spandoeken, parasols en natuurlijk kelderbierwagens, tapeilanden en buffetten om de dorstige mensen van een koele pils of frisdrank te voorzien. Slechts enkele dagen reed nationaal kampioen Jos Lammertink in het rood-wit-blauwe tricot, voordat hij in het eerste Tour de France-weekend ongelukkig ten val kwam. Vervolgens dunde het Nederlandse deelne mersveld langzaamaan uit, hetzij door blessures, het zij door tijdoverschrijding of opgave. Inmiddels heb ben alle coureurs er al weer heel wat kilometers opzit ten, behaald in de vele criteria -de 'rondjes om de kerk'- en andere wielerkoersen die traditiegetrouw na afloop van de Tour de France worden georganiseerd. Natuurlijk is Amstel, het bier dat de wielersport zo'n warm hart toedraagt, daar bij aanwezig. Zoals ook -zie de foto- op het Nederlands kampioenschap het geval was.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 28