Nieuwbouw hoofdkantoor Carnavalesk optreden van fanfare leg met de buurtbewoners zijn enkele aanpassingen aangebracht in het aanvan kelijke ontwerp van de nieuwbouw. Zoveel moge lijk is tegemoetgekomen aan de wensen van de buurtbe woners over hoogte en uiter lijk van het gebouw. Zo zal onder meer de steenkleur van de drie nieuwe panden in overeenstemming zijn met de overige bebouwing in de DenTexstraat. Op de bakste nen gevel zullen ook de witte horizontale banden worden aangebracht, zoals die op de andere gevels in de straat te zien zijn. Op de illustratie is duidelijk te zien dat de opbouw op de bovenste etage iets inspringt, zodat het gebouw minder hoog lijkt. Om zoveel mogelijk overlast te voorkomen, zal de fundering voor de nieuwe panden niet worden geheid, maar geboord. (Een methode die bijvoorbeeld ook wordt toegepast bij de renovatie van het Concertge bouw in Amsterdam) Verbeteringen Behalve deze nieuwbouw worden ook verbeteringen aangebracht aan de overige panden van het hoofdkan toor. Dit betreft herstel van de fundering, verbetering van het totale verwarmings systeem en -bij een van de panden- vernieuwing van de ramen. Voormalig Amstel-pand Als tijdelijke huisvesting voor een honderdtal mede werkers is gekozen voor het voormalige hoofdkantoor van de Amstel Brouwerij aan de nabijgelegen Maurits- kade, dat binnenkort vrij komt. Afdelingen die zullen verhuizen zijn onder andere export en concern marke ting. De datum van de verhuizing is nog niet bekend: deze is afhankelijk van het verkrij gen van de benodigde ver gunningen voor de verbou wing van het hoofdkantoor en de oplevering van het pand aan de Mauritskade. Na ruim een jaar samenwer king tussen dirigent Harry van Veldhoven en de Heine- ken Fanfare, was het carna- vals-koffie-concert 1986 muzikaal in een moeilijker jasje gestoken dan dat van vorig jaar. Dit komt mede door het feit dat de fanfare op het laatste federatief con cours is gepromoveerd naar de vaandelafdeling. Boven dien werd onlangs bekend dat de fanfare het eredi ploma is toegekend voor het hoogst aantal behaalde pun ten in haar klasse van het jaar 1985. Tijdens het zogenoemde kof fieconcert opende de drum band op een zeer ludieke wijze met onder andere de Jagersparade en de mars Naar verwachting kan eind van dit jaar worden begon nen met de verbouwing van het hoofdkantoor in Amster dam. Hierboven ziet u het Bagatel. Vooral het slotnum mer Jungle Ritme oogstte veel applaus. Na enige 'se rieuze' nummers vormde het nummer 'Si tu vas a Rio' van de Heineken Fanfare een goede overgang naar het car navaleske gedeelte, dat zoals gebruikelijk na de pauze plaatsvond. Toen werd het programma geopend met 'Carnaval in Rio,' onder lei ding van Wim Doomernik en met medewerking van dans school Voeten. Na een Zuid- Amerikaanse potpourri tra den drie carnavalsverenigin gen voor het voetlicht. Ach tereenvolgens lieten 'De Pic colo', 'De Bossche Kneupe' en 'Van alles wè' de liedjes horen die zij ook hadden gepresenteerd op het Oetel- I donkse Kwekfestijn. Het concert kreeg een aardig slot met de brandweer-act van carnavalsband'De Jeppers'. "Jungle Ritme" wordt treffend gebracht door de Heineken drumband ontwerp voor de voor- en achtergevel (onderste illu stratie) van de drie te vervan gen panden aan het 2e Wete ringplantsoen. Mede in over- 7

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 7