Een scala aan activiteiten van Heineken in het buitenland passeerde de revu in de uitgaven in '85 van Vers van 't Vat. Van 'dicht bij huis' zoals de verbeterde distributie in Zwitserland, tot 'ver van huis'. Zoals bijvoorbeeld de verwor ven belangen in Zuid-Amerika, het brouwen van Amstel in Burundi, en de bouw van een brouwerij op de Bahama's. De nieuwe Heineken stand in het graanpaviljoen van het Kijk-, Speel en Doe-park Flevohof kwam dit jaar gereed. De bezoekers kunnen zien op welke wijze bier wordt gebrouwen en ze krij gen een beeld van een horeca-onderneming zoals die er aan het begin van deze eeuw uitzag. Het Flevohof gaat overigens een feestelijk jaar tegemoet. In 1986 bestaat deze publiekstrekker in Oostelijk Flevoland vijftien jaar. Groot nieuws aan het begin van dit jaar vormde de aankondiging dat de Nederlandse brouwers het bekende 'pijpje' gaan vervangen. In het najaar van '86 gaat die vervangings-operatie van start. Voor Heineken en Amstel komen er, gelijk met de nieuwe fles, ook nieuwe kratten. Voor het eerst sinds het bestaan van de dr. H.P. Heineken Prijs is deze dit jaar aan twee geleer den tegelijkertijd uitgereikt. Dr. Bela Julesz (Hongarije) en prof. dr. Werner E. Reichardt (West-Duitsland) ontvingen de prijs voor hun wetenschappelijke onderzoeken uit handen van Z.K.H. prins Claus. Het onderzoek van dr. Julesz richtte zich vooral op het zien in de diepte. En omdat aanschouwelijk te maken, zetten alle genodigden een speciale bril op, waarmee zij een geprojecteerd beeld driedimensionaal konden bekijken. MOET JE HOREN Een jaar in beeld

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 4