Als je het een doet... Heineken prijzen voor hippische prestaties R. J. Nijland ving Zilveren karper souRcy Enkele duizenden deelnemers telde de 'Dam tot Dam- loop' op 3 november. Zij verzamelden zich 's middags bij de Dam in de hoofdstad voor een loop naar de Dam te Zaandam. De tocht leidde door de IJ-tunnel, die voor deze gelegenheid autovrij werd gehouden. Die tunnel bleek voor velen een toch niet gemakkelijk te nemen hindernis door z'n lengte en z'n langzaam oplopende helling. Gretig werd dan ook gebruik gemaakt van de service die de twee Sourcy verfris- singsposten onderweg boden. Sourcy bronwater werd ook uitgereikt in Zaandam, nadat men de finish was gepasseerd. Reclameborden bij de finish maakten duidelijk dat Sourcy bronwater en sportieve prestaties een prima combinatie vormen. Tijdens het concours hippique Jumping Amsterdam in de hoofdstedelijke Rai, werd een paar maal het Wil helmus gespeeld. Eén keer gebeurde dat voor Bert Romp. Hij had op de vrijdagavond (die vanwege de beschikbaar gestelde prijzen omgedoopt was tot 'Hei- nekenavond') het internationale jachtspringconcours gewonnen. Algemeen directeur Heineken Nederland A. Oostra overhandigde hem de zilveren bierpul. Romps paard Opstalan's Renville kreeg voor de gele verde prestaties de bekende groene Heineken paarde- deken omgehangen. Ook voor de tweede rubriek op deze avond was door het Heineken concern een prijs ter beschikking gesteld: Scheenberg kreeg de prijs uitgereikt door hoofd horeeagebied Amsterdam/Utrecht V.F. Tromer. Tussen de rubrieken door kon men in de piste de Heineken paarden bewon deren. Het is namelijk een goede traditie dat deze Shi res de bodem eggen. Gelijktijdig kwam ook de Heine ken bierslede in de ring. Andere bewijzen van Hei- nekens sponsoring waren te vinden in de traditionele bierstand en - voor het eerst dit jaar - in de loge voor relaties. Ook bij Indoor Leiden, één week na Jumping Amsterdam, was ons concern als sponsor betrokken. Daar overhandigde minister Brinkman de Heineken- prijs (een kristallen bierpul) aan Henk van de Pol. Vier meter en vijfendertig centimeter vis wist de heer R. J. Nijland uit Hengelo uit de Amstel op te halen tij dens de 22e Heineken Nationale Hengelwedstrijd. Dit bleek de beste score van de in totaal ruim drieën vijftig meter die deze dag boven water werd gehaald. Daarom kreeg hij aan het einde van de dag de wissel trofee uitgereikt. Het was hoofd Public Relations Nederland R. G. H. Elfrink die in Heineken's ont vangstruimte 't Koelschip deze 'Zilveren karper tussen 't riet' overhandigde aan de heer Nijland. Zoals ieder jaar hadden zo'n honderd hengelaars deelgenomen aan deze viswedstrijd. Zij waren door evenveel vereni gingen uit het gehele land als de beste van hun club afgevaardigd om hun geluk in de Amstel te beproe ven Controleurs waren daar druk in de weer de gevan gen vis op te meten. Alle soorten telden mee, mits ze groter waren dan vijftien centimeter. Onge twijfeld was de Zilveren karper de beste vangst die de heer Nijland in lange tijd had gedaan.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 27