"Wilt u een Jagermeister proeven?" "Graag Beppie als-ie maar ijs- en ijskoud is!" De Femina-beurs in Rotterdam betekende de vuurdoop voor de nieuwe stand van Jagermeister. Een bijzonder fraai bouwwerk in koel wit materiaal uitgevoerd en met in het centrum als voornaamste blikvanger een levensecht nagebouwde iglo. De symboliek is duidelijk, immers Jagermeister moet ijs- en ijskoud gedronken worden. Jagermeister in verschillende verpakkin gen in de deuropening van de iglo De uitleg van de dames over het pro- dukt zoals over de 56 kruiden die er in verwerkt zijn, zorgde ook voor de nodige hilariteit. Zo was er een echte 'fijnproever' die opmerkte: 'Ik proef er maar 53!' Twee diepvriezers waren op de stand aanwezig om de proefglaasjes Jager meister inderdaad ijs- en ijskoud te kunnen aanbieden. Nogal wat mensen reageerden daar wat verbaasd op. Zij vertelden dat ze thuis hun fles Jager meister niet in het diepvries-gedeelte durfden te bewaren uit angst voor bevriezing of stukvriezen van de fles. Misplaatste angsten, die de twee gast vrouwen snel konden wegnemen. Die beide diepvriezers waaruit Kriek en Jeanette telkens met een nieuwe fles ook een flinke portie koude lucht tevoorschijn toverden, leidde er toe dat ze beiden al snel last hadden van een lichte verkoudheid, compleet met een verstopte neus en een wat schorre keel. Dat viel niemand op. Sterker nog de meeste mensen dachten dat het zo hoorde! Dat kwam omdat het tweetal was geplaatst in een wat winterse omgeving en zij beiden ook nog win ters aandoende kleding droegen, com pleet met truien afgezet met bont. Echt koud was het zeker niet in het Rotterdamse Ahoy-complex waar zo'n 185.000 bezoekers in tien dagen tijd de kassa passeerden (méér dan in '84, toen noteerde men er 183.500). Ruim 20.000 bezoekers hielden halt bij de Jagermeister-stand om te proeven. Op de laatste vrijdag was dat o.a. een meneer die met een zeer verhit hoofd enkele zware tassen met zich mee sjouwde: 'Ik zweet me nu rot, maar als ik die iglo zie staan moet ik denken aan St. Nicolaas, aan Kerst en vooral aan kou. En dan zal zo'n glaasje Jagermeis ter best smaken.' De tassen worden neergezet, het glaasje wordt aan de mond gezet en dan volgt er een korte pauze vóór de man zachtjes vaststelt: ...mmm... da's 'n lekker smaakie!' Echt niet alleen mannen wensten te proeven Haast niet te missen, zo'n opvallende stand De dames Kriek Wille en Jeanette van Londen hebben gedurende de tiendaagse beurs in Rotter dam alle bezoekers aan deze stand te woord gestaan én in de meeste geval len Jagermeister laten proeven. De twee rechten-studentes hebben werke lijk genoten van de meest uiteenlo pende reacties die zij te horen kregen. En vooral doordat zij in de praktijk ondervonden hoe groot de bekendheid is van de TV-commercials voor Jager meister. Vooral het filmpje waarin een verkleumde poolreiziger door een barre sneeuwstorm trekt en eenmaal thuis in z'n iglo van z'n vrouw Beppie een glaasje Jagermeister aangeboden krijgt, bleek erg in trek. Menig bezoe ker aan de stand antwoordde prompt met 'Oké Beppie, als ie maar ijs- en ijs koud is' als Kriek of Jeanette de vraag stelde of men wilde proeven. Jeanette (links) en Kriek voor het meest op vallende element van de stand Het was een uiterinate vrolijke sfeer daar bij Jagermeister 18

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 18