Laatje eigen smaak beslissen: doe de Getsi proef Zoetemelk in de bloemen Menig visje verschalkt bij visserij dagen Honderdduizenden bezoekers van het Dolfinarium te Harderwijk hebben de afgelopen zomer kunnen zien hoe enkele dieren de zogenoemde 'Getsi Proef' uit voerden. Geheel in overeenstemming met de bekende Pepsi Proef gaven de dieren ja-knikkend en nee- schuddend aan welk van de hen twee voorgezette drankjes zij het lekkerste vonden. Henny Wijnen, werkzaam in het Centraal Magazijn te Zoeterwoude, was een van de toeschouwers en maakte bijgaan de foto. Toen Joop Zoetemelk tijdens de WK wielrennen in Italië wereld kampioen werd, vond zijn geboor teplaats Rijpwetering dat dit gevierd moest worden. De brou werij haakte daarop direct in en maakte het feest mede mogelijk door een financiële bijdrage. De betrokkenheid van de brouwerij was ook zichtbaar door de wijze waarop de boot was versierd die Zoetemelk met zijn familieleden van zijn huis naar het dorpshuis vervoerde. Een dorpshuis dat voor deze gelegenheid eveneens was voorzien van vele Amstel- uitingen. Joop Zoetemelk is immers een oud-Amstel renner. Zijn voormalige ploegleider Her man Krott, nog steeds ploegleider van de Amstel wielerploeg, was dan ook in Rijpwetering aanwezig evenals R.G.H. Elfrink (Hoofd Public Relations Nederland) die namens de brouwerij een tinnen bierkan met bierpullen aanbood. Het was voor Krott de tweede keer dat een pupil van weleer een dergelijke prestatie leverde. Na zijn zege in 1978 was Gerrie Kne- temann de eerste wereldkam pioen die ooit in de Amstel - kleuren had gereden. De 'visserijdagen' in Den Oever vormen een jaarlijks terugkerende feeste lijke traditie. Er staat een gezellig ingerichte grote tent in die plaats, de havenkant is versierd en op de maandagmiddag varen alle vissersboten uit waarop het publiek gratis mee mag voor een tochtje. Ons concern levert al zo'n twintig jaar een bijdrage aan die festiviteiten. Bijvoorbeeld door de feestelijke aankleding van de tent te verzorgen en er buffetten in te plaat sen. Op de foto de nieuwe vishal bij de visafslag, die ook een kleine gedaan teverandering had ondergaan. In plaats van de dagelijkse veiling was er nu een banket georganiseerd voor een groot aantal genodigdenOnze afdeling reclame service had daartoe de hal wat opgefleurd met reclamemateriaal.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 29