Weer is jazzfestival goed gezind Rotterdams horecatoernooi een enorm succes Met naar schatting 400.000 bezoekers, bijna tweemaal het aantal van vorig jaar, was het bijzonder druk tijdens het laatste mei-weekend in Den Bosch. Aanleiding was het jazzfestival dat gedurende drie dagen in deze stad werd gehouden. Verspreid over de gehele binnenstad vonden overdag streetparades plaats. Ook konden de belangstellenden een kroegentocht houden. In tegen stelling tot de gewoonte bij andere jazzevenementen hadden de vele bands echter geen plaats gezocht in de cafés, maar daarbuiten - gewoon op straat. Dat was tekenend voor dit 'Jazz in Duketown', want op enkele optredens in het Casino na speelde zich alles in de open lucht af. Uiteraard speelde het schitterende weer een grote rol bij het feit dat zovele jazzliefhebbers met name 's avonds naar de acht podia in de stad waren getogen om jazz-oude of moderne stijl te beluisteren. Met span doeken, vlaggen en parasols waren de ruimtes nabij die podia door ons concern aangekleed, terwijl vlakbij de Sintjan een tapeiland was neergezet. Een reclametoren met spandoeken van een aantal concernprodukten maakte de bezoekers erop attent dat ook bij dit evene ment in het 800-jarige Den Bosch Heineken zich betrokken voelt. Op initiatief van de Rotterdamse voetbalvereniging Swift Boys is er in de maanden april en mei op de velden van deze amateurclub door veertien horecabedrijven gestreden om de Heineken Cup. Grote animator van het toernooi was Hans van Zon van de afdeling extern transport in Zoeterwoude. Tijdens het horecatoernooi was het spelpeil goed. omdat de meeste bedrijven veel eerste elftalspelers van amateurverenigingen uit Rotter dam in de gelederen hadden. Winnaar werd tenslotte het team van Lc Bateau, dat in de finale de meerdere was van Café Rottezicht. Mede door het prachtige zomerweer was de finale op 2e Pinksterdag een gewel dige happening geworden. Onder bijval van een enthousiast publiek kon aansluitend aan deze finale de heer J. Dello, hoofd verkoop van het horecagebied Rotterdam, de Heineken Cup uitreiken aan de aanvoerder van Le Bateau.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 25