Nostalgische sfeer in Nijmegen A instel ploeg sterk in Olympia's Ronde Grote rookpluimen gaven in het Pinksterweekend aan belangstellenden een rondvaart konden maken, dat er in Nijmegen iets bijzonders aan de hand was. Het merendeel van de stoomattributen is eigendom van Hier vond namelijk voor de eerste keer een groots opge- particulieren, die hun bezit op deze dagen glanzend zet stoomevenement plaats. Tal van voertuigen en werk- gepoetst tentoonstelden. Wie na het zien van deze oude tuigen die met stoom worden aangedreven, waren te zaken zelf even wilde uitpuffen, kon hiervoor terecht in bezichtigen op een terrein aan de Waalkade. In de de consumptietent die door onze brouwerij was neerge- Waal waren stoomschepen afgemeerd, waarop zet. Van 28 mei tot en met 5 juni vond Olympia's Internatio nale Ronde van Nederland plaats. En zoals al vele jaren het geval waswas ook dit j aar Amstel een van de hoofd sponsors van dit wielerevenementDat was onder meer zichtbaar aan het rijdend materieel, als jurybus, bezem wagen, showwagen en koelwagen (van Sourcy), en aan de reclame-uitingen op de spandoeken. Natuurlijk deed ook onze Amstel wielerploeg mee. Na de negen dagen fietsen, bezette onze ploeg de derde plaats in het ploegenklassement. Maar er gingen nog meer prijzen naar de Amstel renners. Han Vaanhold veroverde bijvoorbeeld de zege in de 'Koninginnerit', de zwaarste etappe uit Olympia's Ronde die van Best naar Valkenburg voert. Beste uit de ploeg van Herman Krott was Peter Stevenhaagen: hij bereikte een tweede plaats in het eindklassement. Enige tijd had deze positie bekend gestaan als de pechplaats, omdat tot driemaal toe de nummer twee door een valpartij was uitgescha keld. Stevenhaagen had echter meer geluk en wist heel huids de finish in Amsterdam te halen. Op de foto de aankomst van Eric Breukink in Amsterdam, gevolgd door Ragnar Martens.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 24